Aktuální článek
Na Jamajce byla zasazena první legální rostlina konopí

Na Jamajce byla zasazena první legální rostlina konopí

  • V pondělí 20. dubna byla na pozemku Západoindické univerzity v jamajském městě Mona zasazena první legální rostlina konopí v této zemi.

Univerzita získala od vlády souhlas k pěstování konopí pro lékařský výzkum a má tím pádem také „udávat krok v oblasti rozvoje legálního konopného průmyslu“.

Progresivní přístup

Tento krok je výsledkem schválení novely Zákona o nebezpečných drogách, která nedávno vstoupila v platnost a v zemi umožňuje rozvoj odvětví s léčebným konopím.

Podle vyjádření vlády bude podobná licence udělena také místní Technické univerzitě.

„Chci být informován o tom, kdy začnete s pokusy a co přesně objevíte,“ řekl badatelům ministr pro vědu a výzkum Philip Paulwell. „Bez výzkumu konopí se nyní neobejdeme, protože je potřeba se připravit na jeho úplnou komercializaci.“

Ministr spravedlnosti Mark Golding, jenž se slavnostního aktu také zúčastnil, prohlásil, že univerzita má „skvělý tým složený z vědců z různých odvětví, kteří zcela jistě odhalí mnohá tajemství týkající se konopí“.

„Když nyní bude možné pěstovat konopí k výzkumným účelům, lze očekávat daleko přesnější výsledky bádání a odpovědi na otázky, které si dlouho klademe. A pokud vezmeme v úvahu případné ekonomické možnosti, které by výzkum mohl přinést, lze tento krok vnímat jako počátek transformace průmyslu a zemědělství na Jamajce,“ dodal.

Nedávné legislativní změny zavedly částečnou dekriminalizaci malého množství konopí a zmírnily pravidla týkající se využívání konopí k léčebným nebo náboženským účelům.

Zdroj: http://www.caribjournal.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!