Aktuální článek
Šokující zpráva ze Spojených států: Lidé chtějí relaxovat s konopím

Šokující zpráva ze Spojených států: Lidé chtějí relaxovat s konopím

  • Jeden z největších lázeňských portálů na světě SpaFinder.co.uk zveřejnil statistiky ukazující, že s postupující legalizací konopí vzrůstá také oblíbenost středisek nabízejících konopné kúry.

V posledních letech se do středu pozornosti celosvětově dostávají léčebné účinky konopí, což viditelně vede majitelé lázeňských rezortů k zavádění léčebných programů využívajících účinků této byliny – snaží se tak vyhovět požadavkům svých zákazníků, kteří chtějí na vlastní kůži zjistit, jak to s tou donedávna zatracovanou drogou ve skutečnosti je.

Konopná kúra ve Skalistých horách

V Coloradu, kde je rekreační užívání konopí legální už více než rok, začala společnost Primal Wellness jako první na světě nabízet kúru využívající výtažků z této rostliny.

Společnost nabízí lázeňským hostům konopné procedury, které obsahují vše od masáží po manikúru a slibují uvolnění a pocit mladistvé svěžesti. V lázních platí zákaz kouření a jejich vedení se dušuje, že konopí aplikované ve formě mastí a olejů pacientům nezpůsobí omámení.

Konopná turistika

Rostoucí zájem veřejnosti o konopné lázeňské kúry je zřejmě způsobený novým fenoménem dneška, jímž je bující konopná turistika. Například do hlavního městě Colorada Denveru přijíždí stále větší množství lidí, kteří chtějí konopí vyzkoušet – tentokrát legálně.

Konopný průmysl tak vytváří zcela nový a velmi komplexní trh zahrnující vše od konopných „penzionů“ přes poznávací zájezdy po legálních pěstírnách a prodejnách až po lázeňské procedury.

Nejasná budoucnost

Konopné lázeňské kúry jsou pořád ještě úplná novinka – stejně jako samotná legalizace v několika státech, kterou ale neuznává OSN, protože porušuje Jednotnou úmluvu o omamných a psychotropních látkách z roku 1961.

V Coloradu začala společnost Primal Wellness jako první na světě nabízet kúru využívající výtažků z této rostliny.

I federální zákon ve Spojených státech považuje konopí stále za nelegální látku, přičemž obecně platí, že federální zákon je nadřazený zákonům jednotlivých států.

Pokud by se tedy v Coloradu podařilo odpůrcům legalizace prosadit federální zákony zakazující prodej a užívání této drogy, velký boom konopného průmyslu by mohl skončit stejně rychle, jako začal.

Zdroj: http://finance.yahoo.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!