Aktuální článek
Drogová poradna: Marihuana a halucinace

Drogová poradna: Marihuana a halucinace

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o. s. Sananim.

Hezký den, dočetl jsem se, že užívání marihuany s sebou nepřináší velká rizika, bohužel si troufám tvrdit, že mám odlišnou zkušenost. Je to asi měsíc, co jsme se s kamarádem rozhodli vyzkoušet konopné mléko. Od té doby na tuhle hrůznou zkušenost nemohu zapomenout. Zajímá mě, jak je vůbec možné, že i obyčejná marijánka u mě vyvolala halucinace a tento velmi nepříjemný zážitek, který doufám už nikdy nezažiji.

Zdravím Vás. O žádné droze nelze říct, že je bezpečná. Drogy jsou nebezpečné vždy. Není podstatné, do jaké skupiny se ,,řadí”, zda mezi lehké nebo tvrdé. Halucinace po užití konopných drog nejsou neobvyklé. To, co jste uvedl a co jste prožil, se bohužel může i po ,,pouhé” marihuaně také stát. Na drogách (a je jedno na jakých) se člověk může cítit dobře, ale také zároveň hodně špatně. Dokonce i jednorázové užití marihuany může vyvolat u disponovaných jedinců velmi vážné psychické potíže, které se pak zdlouhavě léčí.

Bohužel nelze moc dopředu odhadnout, jak a kdy na koho zapůsobí. Vzhledem ke způsobu podání (v tomto případě v mléce) se nedá moc dobře odhadnout dávka, kterou konzumující do svého organismu ve finále dostane. Nicméně nejde zaručit, že by se Vám něco obdobného třeba nestalo, i kdybyste marihuany užil méně. Doufám, že se cítíte už dobře a nepříjemný stav zcela odezněl. Pokud by se vracel nebo setrvával, bylo by vhodné obrátit se na specializovaného lékaře. Mějte se hezky a dalším konzumacím se určitě vyhněte.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!