Aktuální článek
Recenze na knihu Konopí jako lék

Recenze na knihu Konopí jako lék

  • Proslulá publikace předního německého experta na léčbu konopím Dr. Franjo Grotenhermena patří mezi základní četbu pro každého, kdo se zajímá o fascinující léčebné vlastnosti této rostliny.

Dr. Grotenhermen není ledajaký lékař – přestože je trvale upoután vleže na speciální invalidní vozík, působí jako jeden z nejviditelnějších evropských lékařů v oblasti léčebného využití konopí a zpřístupnění této formy léčby nemocným. Je zakladatelem a předsedou IACM (Mezinárodní asociace pro kanabinoidní léčbu), jedné z nejvýznamnějších lékařsko-vědeckých organizací zabývajících se konopím, sepsal desítky odborných publikací, pracuje jako konzultant pro Světovou zdravotnickou organizaci a zároveň je v přímém kontaktu s mnoha pacienty.

Praktický rádce pro všechny

V knize Konopí jako lék Grotenhermen sumarizuje nabyté zkušenosti ze světa vědy a medicíny spojené s poznatky z lékařské praxe. Světlo světa spatřila tato publikace (s výmluvným podtitulem Praktický rádce k využívání konopí v medicíně) již v roce 1997, v českém překladu ale vyšla až upravená a rozšířená verze v roce 2009.

Autor celou knihu koncipoval tak, aby z ní mohli čerpat jak nemocní, kteří přemýšlejí o konopí jako léčebném prostředku právě na jejich diagnózu, tak zdravotničtí profesionálové, kteří chtějí o působení látek obsažených v rostlině získat více informací.

Knihu Konopí jako lék si můžete objednat v našem eshopu edice Legalizace za 299 Kč.

Jedná se vpravdě o unikátní kombinaci odborného a laického výkladu, kde nechybí ani základní seznámení s bohatou historií medicínského používání konopí, ani podrobné vysvětlení působení kanabinoidů na lidský organismus.

Jádro knihy ovšem tvoří přehled více než čtyř desítek diagnóz, u nichž byl prokázán léčebný potenciál konopí a přípravků z něj. Čtenář tak má možnost seznámit se nejen se závěry vědeckých výzkumů, ale i s případy konkrétních pacientů, kterým konopí na tu či onu nemoc dokázalo pomoci.

Na českém knižním trhu bychom dnes našli jen velmi omezené množství publikací, jež se věnují léčebnému využití konopí, a žádná přitom nemůže knize Dr. Franjo Grotenhermena konkurovat co do komplexnosti a praktické využitelnosti, a proto ji nelze než doporučit všem, kdo se o léčebné vlastnosti této úžasné rostliny zajímají.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!