Aktuální článek
Recenze na knihu Bez léčby to jde: Proces přestávání s pervitinem

Recenze na knihu Bez léčby to jde: Proces přestávání s pervitinem

  • Zcela ojedinělé dílo v našem e-shopu představuje nová publikace brněnského psychoterapeuta a sociálního pracovníka Pavla Nepustila, který se snaží ukázat, že člověk se závislostí na nejoblíbenější tvrdé droze v České republice má šanci se návyku zbavit i bez profesionální asistence.

Autor při práci na knize využil zkušeností z působení v neziskové organizaci Podané ruce, kde deset let pracoval s uživateli ilegálních substancí, a ze zahraničních stáží, kde se poprvé setkal s léčbou závislostí bez odborné pomoci v praxi.

Přirozené zotavování

Procesem tzv. přirozeného zotavení se zabývá celá publikace, v níž je prezentováno sedm „narativních“ rozhovorů s bývalými uživateli pervitinu, jejichž životní příběhy autor důkladně zanalyzoval a rozhodl se je představit veřejnosti jako ukázkové případy u nás dosud málo prozkoumaného přirozeného zotavování bez odborné pomoci.

I když jak sám autor připouští, zcela „sám“ člověk s drogami přestat nemůže: „K tomu, aby dokázal přestat s dlouhodobým užíváním drog sám, potřebuje druhé, kteří mu to umožní.“

Knihu Bez léčby to jde můžete koupit v našem eshopu edice Legalizace za 225 Kč.

Celá publikace od samého úvodu působí poměrně odborně a akademicky, nicméně po uvedení do problematiky a seznámení se základní koncepcí se díky představení konkrétních příběhů bývalých uživatelů stává obsah srozumitelnější a stravitelnější i pro laickou veřejnost.

Cílem knihy je zaujmout především ty, kdo se závislostí na tvrdých drogách přišli do styku – ať už současné či bývalé uživatele, nebo ty, kdo jim pomáhají – sociální pracovníky, psychoterapeuty a další.

Přesto v ní může najít spoustu zajímavých a důležitých informací a poznatků i ten, kdo se o problematiku závislostí a jejich zvládání zajímá pouze ze zvědavosti, případně chce být připraven na situaci, kdy by drogovou závislost musel nějakým způsobem řešit ve svém okolí.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!