Aktuální článek
Rock for Churchill 2015 – letos s rekordním počtem zahraničních kapel

Rock for Churchill 2015 – letos s rekordním počtem zahraničních kapel

  • Už máte v kalendáři zaškrtané fesťáky, na kterých letos nesmíte chybět? Neměli byste zapomenout na poslední velkou akci léta – hudební festival Rock for Churchill, který proběhne 28. a 29. srpna v městečku Vroutek, jenž leží na půli cesty mezi Prahou a Karlovými Vary.

Festival s vyhlášenou pohodovou atmosférou oslavil loni 15 let existence a letos posunuje laťku zas o něco výš. Do Vroutku se na konci srpna sjede rekordní počet zahraničních kapel a DJs. Novou desku přijedou představit belgická kráska Selah Sue, triphopová parta Archive anebo Asian Dub Foundation, kterým vyjde v červenci dlouho očekávaná deska More Signal More Noise. Ze Skandinávie dorazí v Česku hodně populární hiphopeři Looptroop Rockers a divoká rocková kapela Royal Republic. Pro fanoušky ska, reaggae a world music pozvali organizátoři francouzskou skupinu Babylon Circus. Velkých jmen současné taneční muziky se letos dočká také djské šapitó, kde zahraje své sety hned čtveřice britských DJs a producentů Ed Rush, Far Too Loud, A.Skillz a Tantrum Desire. Na Rock for Churchill se poprvé podívá i legendární dub a reggae producent Mad Professor.

I když si rock stále ještě pořád trůní na čestném místě v názvu festivalu, nenechte se zmást. Na dvou pódiích si tu podávají ruce rock, taneční hudba, ska, reggae, hip hop a další hudební styly. Jestli máte rádi letní festivalový vibe bez davů a tlačenic a rádi si dopřejete porci skvělé muziky, které se mainstreamová rádia vyhýbají, je to akce právě pro vás. Festival se koná od roku 2000 na stále stejném místě – v malebném přírodním areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek. Žádné letiště, žádné tovární haly, ale stromy, louka a místní potok. Loňský jubilejní ročník byl beznadějně vyprodaný. Vzhledem k omezené kapacitě areálu a letošnímu našlapanému programu doporučujeme včasný nákup vstupenek.

Dvoudenní vstupenky jsou do 30. 6. v předprodeji za 700 Kč (+ poplatky). Od 1. 7. za 800 Kč. Info o předprodejních místech najdete na festivalovém webu www.rfch.cz

www.facebook.com/rfchfest

www.instagram.com/rfchfest

www.twitter.com/rfchfest

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!