Aktuální článek
Recenze na knihu Rostlinné omamné drogy

Recenze na knihu Rostlinné omamné drogy

  • Publikace zabývající se drogami rostlinného původu je zajímavá především tím, že představuje pohled na problematiku očima několika českých akademiků a jednoho zástupce policie.

Kolektiv autorů pod vedením známého botanika a agronoma profesora Pavla Valíčka se rozhodl systematicky popsat dvanáct nejvýznamnějších a šedesát méně známých druhů rostlin, jež mají na člověka omamné účinky, a doplnit je „vzdělávacími“ kapitolami o toxikomanii nebo boji proti drogové závislosti, jejichž autorem je policejní historik a emeritní policejní rada Miloš Vaněček.

Spousta informací za málo peněz

Od prvních stran je vidět, že knihu připravoval tým zkušených odborníků, který se tématu věnuje dlouhodobě a má ho precizně zpracované. V úvodní kapitole, vhodně opatřené historickými ilustracemi, se čtenář seznámí s bohatými dějinami užívání rostlinných drog člověkem.

O něco méně zaujmou kapitoly číslo dvě, tři a šest, jejichž autor policejní rada Miloš Vaněček se nedokázal zcela oprostit od uvažování strážce zákona a mezi řádky čtenářům podsouvá ono otřepané „hlavně ty drogy neberte“, nicméně jádro publikace tvoří kapitola čtvrtá a pátá, v níž autoři pod vedením profesora Valíčka systematicky rozebírají jednotlivé rostlinné drogy.

Knihu rostlinné omamné drogy můžete koupit v našem eshopu edice Legalizace za 249 Kč.

U každé z dvanácti nejrozšířenějších rostlin, jimž se věnuje čtvrtá kapitola, čtenář najde detailní ilustraci, mapu výskytu a chemickou strukturu aktivní látky způsobující „omámení“. Zároveň se z textu dozví to nejdůležitější o historii, farmakologických a chemických vlastnostech a odlišných způsobech užití.

V páté kapitole je pak stručně představeno zbývajících šedesát méně známých rostlin, díky čemuž čtenář získá ucelený přehled o naprosté většině lidstvu známých rostlinných drog.

Za příjemný bonus lze označit patnáctistránkovou barevnou obrázkovou přílohu, věcný rejstřík i pevnou vazbu, což z knihy vzhledem k relativně nízké ceně 249 Kč dělá horkého adepta na doplnění vaší knihovny

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!