Aktuální článek
Konopí mi zachránilo život, tvrdí bývalá profesionální hvězda wrestlingu

Konopí mi zachránilo život, tvrdí bývalá profesionální hvězda wrestlingu

  • Slavný wrestler Val Venis je už dlouhá léta zastáncem léčebného využití konopí. V nedávném rozhovoru pro magazín Inquisitr navíc otevřeně prohlásil, že mu tato rostlina „zachránila život“.

 Val Venis (44), občanským jménem Sean Morley, popsal, že po lékařském zákroku nemohl narovnat paže a neustále ho bolely lokty. Užíval protizánětlivé léky a léky proti bolesti, ale znepokojovaly ho dlouhodobé vedlejší účinky těchto přípravků.

Před sedmi lety se však vše změnilo.

Nečekaná pomoc

„Když jsem se dozvěděl o konopí a začal ho v roce 2008 užívat, vyřadil jsem všechny farmaceutické přípravky a už se k nim nikdy nevrátil,“ tvrdí Venis.

„Konopí můžu užívat až do konce života a nemusím mít strach, že by mi selhala játra nebo ledviny. Pilulky vám uškodí vždycky, ale konopí můžete v klidu užívat, i když vám je sto let.“

Venis, jenž s wrestlingem skončil v roce 2009, si loni v Arizoně otevřel vlastní výdejnu konopí k léčbě nazvanou Purple Haze Lounge. Provádí také osvětu veřejnosti ohledně využití konopí při léčbě.

„Konopí dokáže spoustu věcí,“ vysvětluje. „Myslím, že se ho lidi vůbec nemusí bát.“

Na Twitteru se Venis přejmenoval na Konopného kapitána (Kaptain Kannabis) a kromě toho, že inspiruje své příznivce, sdílí také odkazy na novinky a informace z oblasti kanabinoidního výzkumu.

Když jsem v roce 2008 začal užívat konopí, mohl jsem brzy vyřadit veškeré farmaceutické přípravky.

Venis doufá, že v roce 2016 bude v Arizoně legalizováno kromě léčebného i rekreační využití konopí, aby mohl rozšířit svůj obchod, v němž nyní může prodávat produkty z konopí pouze nemocným lidem s doporučením od lékaře.

Mezitím chce nadále šířit osvětu ohledně konopí a tím „změnit to, jak lidé rostlinu vnímají a přemýšlejí o ní“.

Zdroj: http://hightimes.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!