Aktuální článek
Základní fakta o sexu na konopí

Základní fakta o sexu na konopí

  • Je tráva v ložnici vaším úhlavním nepřítelem, anebo skvělým afrodiziakem? Zdá se, že co člověk, to názor – od „po zahulení nemám na sex ani pomyšlení“ až po „bez jointa si milování nedokážu představit“.

Čím to je? Ani věda zatím nedokáže přesně odpovědět na otázku, proč konopí při sexu působí na každého jinak. Dejme prostor závěrům z několika základních výzkumů a průzkumů, které do této nejasné problematiky vnášejí alespoň trochu světla.

1.      Na okolnostech záleží

Sociologové z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře tvrdí, že lidé mohou někdy mít pod vlivem konopí větší chuť na provozování milostných aktivit, nicméně rozhodně to není pravidlem – většinou záleží na okolnostech jako účinky dané odrůdy (viz bod č. 5), psychické rozpoložení milenců, prostředí a tak dále. Průzkum amerického magazínu Psychology Today z roku 2011 ukázal, že „konopí zlepšuje sexuální život“ více než dvou třetinám respondentů, zatímco 20 procent uvedlo, že to, jaký vliv má droga na jejich sexuální prožitek, určují především okolnosti.

2.      Příznivci konopí častěji střídají sexuální partnery

Rozsáhlý australský výzkum z roku 2009, jehož se zúčastnilo více než 8 500 jedinců, ukázal, že počet žen, které měly za poslední rok sex s více než dvěma partnery, je u uživatelek marihuany vyšší než ve skupině neuživatelek. V případě mužů bylo mezi uživateli konopí o celých 50 procent více jedinců, kteří za poslední rok vystřídali dvě a více sexuálních partnerek.

3.      Zpomalit nebo zrychlit?

Stejná studie zjistila souvislost mezi užíváním konopí a nespokojeností mužů s tím, jak dlouho v posteli „vydrží“. Zde je ovšem nutno brát v potaz časté změněné vnímání času pod vlivem THC. To by zároveň mohlo vysvětlovat na první pohled zarážející závěr, že „počet mužů, kterým vadilo příliš rychlé vyvrcholení, byl zhruba stejný jako počet mužů, kteří naopak měli problém orgasmu vůbec dosáhnout.“

Počet žen, které měly za poslední rok sex s více než dvěma partnery, byl u uživatelek konopí vyšší než u těch, které mu neholdují.

4.      Nejistý testosteron

Vliv kouření konopí na hladinu testosteronu v těle byl předmětem mnoha odborných studií, leč s výrazně protikladnými výsledky. Komparativní analýzy nicméně ukazují, že převažují vědecké práce naznačující negativní vliv THC na produkci testosteronu, což by v důsledku mělo vést k potlačení libida u obou pohlaví. S tím ale nesouhlasí nezanedbatelný počet jak lékařů a sexuologů, tak samotných uživatelů (a za pravdu jim dávají i historické zkušenosti našich předků z různých koutů světa).

5.      Vybírejte sexy odrůdy

Americká novinářka, blogerka a konopná aktivistka Lisa Kirkmanová ve své knize o konopí a sexu s názvem Sex Pot: The Marijuana Lover’s Guide to Gettin’ It On (česky zatím bohužel nevyšla) píše o tom, jaké odrůdy jsou z hlediska afrodiziakálních účinků nejvhodnější. Jako základ doporučuje – zejména začátečníkům – vyhýbat se jak stoprocentním indikám (kvůli silným sedativním a uspávacím účinkům), tak stoprocentním sativám (kvůli možné hyperaktivitě a odvádění myšlenek od milostných hrátek) a volit odrůdy s poměrem 70 : 30. Zda vybrat převažující indiku, nebo sativu, to záleží na tom, čeho chcete dosáhnout – odrůdy s převažující indikou se hodí na relaxující sexuální aktivity, masáže, protažení svalů a celkové zklidnění (jako oblíbenou odrůdu s převažující indikou uvádí autorka Blueberry). Odrůdy s převažující sativou povzbudí unavené tělo, probudí mysl a nabudí nás před provozováním fyzické aktivity, mezi něž patří i sex (Kirkmanová doporučuje například klasiku v podobě Skunk #1).

Zdroje:

leafly.com

alternet.org

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!