Aktuální článek
Policejní šikana v kalifornské výdejně léčebného konopí aneb Drsní mlsouni v uniformě

Policejní šikana v kalifornské výdejně léčebného konopí aneb Drsní mlsouni v uniformě

  • Video zachycujíci policistu, jak pojídá produkty, které krátce předtím zabavil v obchodě s konopnými výrobky, povede k policejnímu vyšetřování.

Bezpečnostní nahrávka z výdejny konopí Sky High Holistic v Santa Aně, kterou novinářům předal právník Matthew Pappas, ukazuje, jak policisté 26. května tohoto roku vstupují do obchodu a přikazují zákazníkům, aby si lehli na podlahu.

Konopné sušenky chutnají i policistům

Poté jeden z policistů začne prohlížet potraviny vystavené v obchodě. Na nahrávce je zachyceno, jak sní konopnou sušenku a kolegovi vztyčeným palcem signalizuje, že mu chutná. Dále je zachyceno, jak muži zákona hrají šipky a nakonec vypínají bezpečnostní kamery.

Vedoucí výdejny Marla Jamesová, která je upoutaná na invalidní vozík, sdělila televizním reportérům, že se stala obětí policejní šikany a vyhrožování.

Z nahrávky je zřejmé, že jeden z policistů se ptá své kolegyně: „Co ta bloncka, dalas jí co proto?“

Policistka na to rázně odpovídá: „Měla jsem chuť jí nakopat prdel!“

Velitel policie v Santa Aně Carlos Rojas oznámil, že razie proběhla na základě příkazu k domovní prohlídce vydaného v rámci vyšetřování výdejny konopí, jež údajně nemá potřebné povolení k provozu.

Dne 26. února policie vydala příkaz k zastavení činnosti firmy, avšak výdejna zůstala v provozu, ačkoli její provoz nebyl legální, upřesnil Carlos Rojas.

Policie nemá nesestříhanou nahrávku k dispozici, a proto si ji ihned vyžádala.

Vyžadujeme profesionalitu

Sestříhané video však podle Rojase vyvolává závažné otázky. „Od policistů očekáváme, že se budou vždy chovat profesionálně,“ dodal.

Informoval také, že se zasadil o rychlé vnitřní vyšetřování chování svých podřízených. „Pokud se dopustili jakéhokoli pochybení, ponesou za ně odpovědnost,“ prohlásil. „Avšak zatím to vypadá, že vše proběhlo jinak, než se na první pohled zdá.“

 Na nahrávce je zachyceno, jak policista sní konopnou sušenku a kolegovi vztyčeným palcem signalizuje, že mu chutná.

„Myslím, že není správné někoho obviňovat na základě sestříhaného videa,“ zastal se svých kolegů Rojas.

Dotyční policisté jsou stále v aktivní službě.

Carlos Rojas dále uvedl, že je poměrně běžné, aby si policisté v průběhu dlouhého vyšetřování dopřáli svačinu, kterou si sami přinesou. Budou však podrobeni testům na drogy.

„Postaráme se o to, aby vyšetřování proběhlo podle předpisů. Určitě zjistíme, zda kterýkoli z policistů požil konopí,“ prohlásil.

Matthew Pappas mezitím informoval stanici KTLA-TV, že s Marlou Jamesovou hodlají co nejdříve podat žalobu na místní policejní úřad.

Zdroj: http://www.latimes.com/l

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!