Aktuální článek
Nizozemsko: Cizinci jsou opět vítáni v místních coffeeshopech

Nizozemsko: Cizinci jsou opět vítáni v místních coffeeshopech

  • Ačkoli coffeeshopy v Amsterdamu jsou i nadále otevřené cizincům, mnohá další města v posledních letech schválila vyhlášky, podle nichž se konopí v coffeeshopech může prodávat pouze občanům Nizozemska. Tato nařízení se však nyní začínají drolit a některá města opět turistům umožňují návštěvy coffeeshopů, aby z ulic vyhnala pouliční dealery.

 Vedení radnice v Eindhovenu vydalo prohlášení, v němž bylo mimo jiné uvedeno, že ze zákazu vstupu cizinců do coffeeshopů profitují pouze pouliční dealeři.

Černému trhu pšenka nekvete

Když se před mnoha lety objevily v Nizozemsku první coffeeshopy, dostal černý trh s konopím citelnou ránu. Jenže jakmile turisté přišli o možnost v nich nakupovat, znovu se vyrojili dealeři i se svými produkty, jež nabízejí nonstop a bez daně.

Eindhovenská radnice se tomu snaží zabránit, a proto rozhodla, že na šest měsíců pokusně znovu otevře coffeeshopy pro všechny zákazníky. Všeobecně se očekává, že po zkušební lhůtě bude tato změna v Eindhovenu ustavena natrvalo. Pak už bude jen otázkou času, kdy své coffeeshopy otevřou cizincům i ostatní města.

Ze zákazu vstupu cizinců do coffeeshopů profitují pouze pouliční dealeři.

Rozhodnutí eindhovenské radnice znamená, že legální prodej konopí pro zahraniční občany aktivně blokuje již jen hrstka měst, a to konkrétně Maastricht, Tilburg, Breda, Helmond, Goes, Terneuzen a Vlissengen.

Věřme tomu, že i u představitelů těchto měst brzy zvítězí rozum nad represivním a zpátečnickým myšlením.

Zdroj: http://mjnewsnetwork.com/homepage/holland-foreigners-welcome-in-dutch-coffeeshops-again/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!