Aktuální článek
Pět důvodů, proč přesedlat z jointů na vaporizér

Pět důvodů, proč přesedlat z jointů na vaporizér

  • Vaporizace získává u začínajících i dlouhodobých uživatelů konopí na popularitě. Jedná se vlastně o velmi futuristický vynález – namísto tradičního spalování rostlinného materiálu a inhalování vzniklého kouře se do přístroje vloží květy nebo konopná pryskyřice upravená do podoby například hašiše nebo vosku, který se následně pouze zahřeje přesně na teplotu, při níž se z palic začnou odpařovat účinné látky – odtud název vaporizace.

Kouření konopí rakovinu nezpůsobuje, přesto se nejedná o zdravý způsob aplikace. Uznávaný americký plicní specialista Dr. Donald Tashkin z Lékařské fakulty Kalifornské univerzity v Los Angeles se dlouhodobě zabýval tím, jaký vliv má kouření konopí na možnost vzniku rakoviny plic.

Dospěl k překvapivému zjištění, že konopí nejenže rakovinu nezpůsobuje, ale naopak funguje jako prevence před jejím rozvojem – a to dokonce i v případě, že je konzumováno kouřením: „Před zahájením výzkumu jsme se domnívali, že mezi kouřením konopí a onemocněním rakovinou plic bude nalezena prokazatelná příčinná souvislost a že riziko vzniku choroby bude u uživatelů narůstat se zvyšující se spotřebou konopí. Naše domněnky se ale nepotvrdily a nepodařilo se nám najít ani náznak takovéto souvislosti.“

Chcete-li držet svou zálibu v tajnosti a zbytečně na sebe neupozorňovat, pak je pro vás ideální právě vaporizace.

Přesto platí, že kouření je rozhodně tou nejméně zdravou možností, jak užívat konopí – spalování jakéhokoli rostlinného materiálu uvolňuje celou řadu škodlivin, a ačkoli kouření bude pro spoustu lidí vždy volbou číslo jedna, neustále narůstá i počet těch, kdo dávají přednost zdravější vaporizaci.

My vám nyní přinášíme pět hlavních důvodů, proč je vaporizace této oblíbené byliny (a nejen jí) vhodnější než kouření.

1. Vaporizování je lepší pro vaše plíce

Kouření konopí sice nezpůsobuje rakovinu, nicméně řada dlouhodobých a pravidelných kuřáků v důsledku trpí nepříjemným kašlem, případně se u nich může objevit chronická bronchitida. Při vaporizaci nevzniká žádný kouř a nedochází ke spalování, takže nevdechujete škodlivé karcinogeny a další nezdravé látky. Zároveň uživatel není ochuzen o jeden z hlavních přínosů kouření – okamžitý nástup účinků.

2. Okamžitý efekt

Mnoho lidí dává kouření přednost před konzumací konopných potravin nebo výtažků právě proto, že účinek se dostavuje okamžitě a je tedy poměrně snadné určit individuální přijatelnou dávku a včas přestat. Stejně je tomu i u vaporizace – THC je v plicích zpracováno stejným způsobem a nástup účinku je proto ve srovnání s dalšími způsoby aplikace velmi rychlý.

3. Vaporizovat je možné na veřejnosti

Je těžko představitelné, že byste s sebou do města nebo na nákup nosili vodní dýmku nebo bong. Většina dnes dostupných vaporizérů ale počítá s tím, že budou užívány v „terénu“. Kapesní přístroje a vaporizéry vypadající jako elektronické cigarety dávají uživatelům možnost naplnit zásobník konopím (nebo hašišem či extraktem) předem a použít všude tam, kde je dovoleno kouřit elektronické cigarety. To vše samozřejmě za předpokladu, že je držení a užívání konopí v dané zemi legální.

Kouření je rozhodně tou nejméně zdravou možností, jak užívat konopí, a to i přesto, že rakovinu plic prokazatelně nezpůsobuje.

4. Vaporizér nebudí podezření

Na rozdíl od kouře z hořícího konopí je vůně vaporizované rostliny velmi jemná, rychle mizí a především neproniká do textilií. Chcete-li tedy držet svou zálibu v tajnosti a zbytečně na sebe neupozorňovat, pak je pro vás vaporizace ideální metodou. Ovšem pozor – každý přístroj může být jiný a některé zejména levnější vaporizéry mohou vydávat odér velmi podobný jointu. Vždy je potřeba ho nejprve doma vyzkoušet, než s ním vyrazíte do společnosti.

5. Vaporizace neničí terpeny a další léčivé látky

Řada terpenů je při styku s ohněm nenávratně zničena, čemuž se dá vaporizací efektivně předejít. Navíc tak můžete lépe poznávat a rozlišovat jemné nuance v chuti jednotlivých odrůd a druhů rostlinného konopí, hašiše či výtažků.

Zkrátka a dobře, vaporizér je v současnosti pro každého konopného nadšence naprostou nezbytností!

Zdroj: http://reset.me/story/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!