Aktuální článek
Drogová poradna: Psychické zhroucení

Drogová poradna: Psychické zhroucení

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o. s. Sananim.

Je mi 17 let a jsem těžce závislý na marihuaně. Kouřím půl gramu denně, asi tak 10 měsíců. Skončil jsem s tím, nyní se držím měsíc čistej a psychicky se hroutím. Přišly na mě šílené deprese, nechci se nikomu svěřovat, začínám doslova ztrácet svoji mysl. Nemám vůbec žádnou chuť k životu a něco dělat. Ztratil jsem většinu kámošů, sebevědomí, jsem na dně. Moc bych si vážil nějaké rady. Děkuji.

Zdravím Vás, dobře, že jste napsal. Pokleslejší nálada nebo nějaké jiné změny v chování, vnímání a prožívání k vysazení jakékoli drogy tak trochu patří. Pokud ale vnímáte u sebe výrazný propad, který Vás v běžném životě velmi omezuje, bylo by na místě zvážit, zda o tom, co se děje, nepohovořit s odborníkem. Je chvályhodné, že se Vám vysadit podařilo. Zřejmě jste se i přestal stýkat s konzumenty, což je také v pořádku, ale zase na druhou stanu je pochopitelné, že se cítíte být osamocený.

Vydržet měsíc je sice fajn, ale zase to není úplně dlouhá doba na to, aby si člověk našel nové přátele a vytvořil si kolem sebe bezpečné zázemí. Možná by opravdu nebylo od věci spojit se s nějakým zařízením a využívat podpůrné skupiny osob, které s tím bojují jako Vy. Věděl byste, že nejste jediný, komu se něco podobného přihodilo, mohl byste například čerpat ze zkušeností těch, kteří abstinují déle, navzájem se podporovat a obohatit, nebýt sám. Pokud byste potřeboval kontakt na podobná zařízení nebo na lékaře/psychiatra, se kterým byste probral Vaše stavy, napište kdykoli znovu. Přeji dostatek sil a ať je Vám brzy celkově lépe.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!