Aktuální článek
Přátelé konopí: Kirsten Caroline Dunst

Přátelé konopí: Kirsten Caroline Dunst

  • Ganja hrdinové, marihuanové hvězdy a zkouřené celebrity,

(30. března 1982, USA; herečka)

Americká sexy herečka s německými a švédskými kořeny se v naší rubrice rozhodně neobjevuje jen kvůli tomu, že její nejznámější filmovou rolí je Mary Jane z trilogie Spiderman. Rodačka z New Jersey byla k herectví od narození předurčena osudem v podobě své matky, díky níž se již od svých tří let začala objevovat v reklamách. Na stříbrném plátně se poprvé objevuje v šesti letech v Povídkách z New Yorku Woodyho Allena a průlomem do světa hvězd první velikosti se pro ni stává role mladé upírky ve filmu Interview s upírem po boku Toma Cruise a Brada Pitta, kterého měla to potěšení políbit již ve svých jedenácti letech.

Mezi její nejúspěšnější filmy patří kromě spidermanovské trilogie například snímky Jumanji, Vrtěti psem, Marie Antoinetta, Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Melancholie Larse von Triera. S úspěchem však přišly také deprese ze „ztraceného“ dětství, které po jistou dobu zazlívala své matce a ze kterých se dokonce několik měsíců léčila. A není žádným tajemstvím, že se nebála ani experimentů s omamnými látkami.

První zprávy o tom, že byla spatřena, jak s přáteli otevřeně hulí v patiu jisté hollywoodské restaurace, přinesl National Enquirer již v roce 2002, ona sama pak své zkušenosti popisuje v rozhovoru pro britský magazín Live roce 2007: „Alkohol piju s mírou a zkusila jsem i jiné drogy. Mám ráda trávu a dívám se na ni jinak než americké zákony. Mou nejlepší kamarádkou byla Sasha, dcera Carla Sagana, toho astronoma. To byl největší hulič na světě a přitom byl génius. Já sice nejsem kdovíjaký hulič, ale americký přístup k trávě je směšný. Kdyby trávu kouřili všichni, bylo by na světě určitě líp,“ říká, ale jedním dechem dodává: „Nemyslím tím samozřejmě být zhulená od rána do večera. Pokud to neužíváte s rozumem, může to omezit vaši kreativitu.“

Něco jiného však říká o tři roky později u soudu, kde vystupuje jako svědkyně v případě svých ukradených kabelek, v nichž byl nalezen pytlík s trávou. Zde herečka popírá, že by hulila, a hází vinu na svou asistentku, která je k šéfce loajální a bere vše na sebe. Jak to bylo doopravdy, si můžeme pouze domýšlet… Stále svobodná a bezdětná Kirsten se v současnosti kromě hraní věnuje také režírování a produkování, politickému aktivismu (Demokraté) a podpoře charitativních nadací.
Tip: Na cestě (2012, režie Walter Sales) – Kirsten Dunst si zahrála také roli Camille Moriartyové ve filmové adaptaci slavného románu Jacka Kerouaca.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!