Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: Techno po deseti letech

Flashback ze světa konopí: Techno po deseti letech

  • Obrovský mediální comeback zažila v půlce léta freetekno scéna a s ní i lovci senzací. Tentokrát si novináři vzali na paškál festival Space Piknik, který je oblíbený především mezi účastníky ze zahraničí.

„Akce byla nahlášena pro čtyři sta lidí, ale dorazilo jich sem nejméně čtyři až pět tisíc. Osobní auta, karavany i nákladní vozy stojí podél všech místních komunikací i na lesních cestách v okruhu několika kilometrů. Účastníci technoparty kempují na silnicích, veřejných prostranstvích, loukách i lesích. V okruhu několika kilometrů je také velký nepořádek,“ nechala se pro Idnes.cz slyšet starostka nedaleké obce za lesem Jana Syslová. Jinak standardní průběh akce a fakt, že policie naprosto vzorně spolupracuje a dokonce nikoho nemlátí přes hlavu gumovým pendrekem, však nedal spát početným štábům českých novinářů.

Na řadu tak kromě absence odpadkových košů a linoucího se zápachu přišel zlatý hřeb stupidity a osvědčený evergreen z kategorie klišé blábolů: drogy a všudepřítomné injekční stříkačky. Průměrný divák si tak mohl udělat vytoužený obrázek o pokálených kočovných sodomitech nejblíže ovšem připomínajících rozvášněné dikobrazy. Celkový akční dojem však na televizních přijímačích výrazně devalvovaly záběry dobře vypadající mládeže ve značkovém oblečení a informace, že na pobyt do utečeneckého tábora Červený Újezd, kde se párty konala, přijela sama a dobrovolně.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!