Aktuální článek
Drogová poradna: Přeprava marihuany do zahraničí

Drogová poradna: Přeprava marihuany do zahraničí

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o. s. Sananim.

Dobrý den, mám dotaz ohledně přepravy cca pěti gramů marihuany do Řecka. Budu cestovat letecky a nevím, jestli mi může být zabaveno zavazadlo. Každopádně u sebe si to nenechám a dal bych to do zavazadla. Myslíte, že je to zjistitelné? Případně jaký trest bych za to dostal? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás. Jistě chápete, že Drogová poradna má za účel především pomáhat závislým osobám a jejich blízkým při boji s drogovou závislostí, takže informaci, jak co nejlépe převážet drogy, Vám opravdu poskytnout nemůžeme. Dle mého názoru to dobrý nápad není, a to z toho důvodu, že pokud jde o převoz přes hranice, tak bez ohledu na množství drogy je tento čin kvalifikován jako trestný. Pokud by Vám převáženou marihuanu našli v Řecku, budou vše posuzovat dle jejich trestního zákona a drogových parametrů, což v samotném důsledku může být větší problém nežli v ČR. Zvažte, zda Vám to za to opravdu stojí.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!