Aktuální článek
Cannafest 2015

Cannafest 2015

  • S novými tvářemi pro letošní rok vstupuje do svého již 6. ročníku mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest. Aktuální ročník se bude opět konat na Výstavišti v Praze-Holešovicích, a to v termínu 6.– 8. listopadu 2015.

Stejně jako v loňském roce i letos zvolili organizátoři pro svou marketingovou kampaň tváře „obyčejných“ lidí, kteří využívají konopí v jeho rozličných podobách. „Letos jsme chtěli navázat na velmi úspěšnou kampaň z loňského roku s tvářemi lidí a ukázat tak, že konopí není záležitostí úzce profilované skupiny nebo skupin, ale dotýká se lidí napříč generacemi. Opět jsme využili ,lidi z ulice‘, kteří reagovali na naši výzvu na sociální síti. Nejde tedy o žádné herce ani dílo reklamní agentury. Každý z těch lidí opravdu konopí využívá, ať už se jedná o jeho léčebné využití, nebo pro obsah jeho účinných složek v kosmetice, či jako zdravou potravinu,“ doplňuje ředitel veletrhu Lukáš Běhal.

Mezinárodní veletrh Cannafest se rok od roku zvětšuje a jeho návštěvnost každoročně stoupá. Ředitel veletrhu proto doufá, že stejně tomu bude i letos. V loňském roce na Výstaviště v Praze-Holešovicích dorazilo téměř 27 000 návštěvníků a prezentovalo se zde 185 vystavovatelů z 20 zemí světa.

Na své si na veletrhu opět přijdou ti, které tato rostlina a její široké využití zajímá, tedy laická i odborná veřejnost všech věkových kategorií. Na Cannafestu se tak mezi sebou prolínají návštěvníci se zájmem o rekreační využití konopí společně se seniory hledajícími informace ohledně jeho léčebného využití, ale i mladí lidé žijící zdravým životním stylem. Také národnost se na veletrhu stírá, neboť zde potkáte nejen naše nejbližší zahraniční sousedy jako Němce, Slováky a Poláky, ale výjimkou nejsou ani návštěvníci ze Spojených států, Kanady, Ruska, Skandinávie či Austrálie a samozřejmě Španělska, Izraele, Nizozemska a dalších zemí.

Významné místo bude na veletrhu patřit vystavovatelům nabízejícím pěstební techniku, hnojiva, kuřácké potřeby nebo vaporizéry. Právě vaporizéry navíc budou k vidění a samozřejmě vyzkoušení formou inhalování léčivých bylin ve speciální Vapo Lounge. Na své si zde ovšem přijdou i zájemci o přírodní konopnou kosmetiku a oblečení z tohoto přírodního materiálu stejně jako návštěvníci zajímající se o zdravé potraviny, ke kterým ty obsahující konopí jednoznačně patří. Například semena konopí setého jsou velice bohatá na nenasycené omega mastné kyseliny, minerály a vlákninu a jsou skvělými doplňky vyvážené stravy. Své místo budou mít na veletrhu rovněž média zabývající se konopnou osvětou a instituce sdružující firmy, které využívají konopí jako přírodní zdroj nebo bojují za legalizaci a využití konopí v medicíně.

O tom, že veletrh rozhodně není jen místem prezentace jednotlivých vystavovatelů, ale jde více do hloubky a svým návštěvníkům nabízí pohled na konopí také z odborné stránky, svědčí třídenní odborná konference. Ta patří každoročně mezi hlavní taháky veletrhu, neboť na ní každoročně přednášejí nejvýznamnější odborníci z celého světa zabývající se konopím. Pravidelně zde vystupuje například docent Lumír Hanuš, přední světový expert na konopí z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě. Letos svou účast na veletrhu potvrdila například přední španělská doktorka Cristina Sanchez, zakladatel léčebného programu v Izraeli doktor Jehuda Baruch či americká aktivistka Stephany Sherer. Hlavním tématem konference bude již tradičně léčebné využití konopí, zvláštní důraz bude kladen na vztah pacient versus doktor.

Veletržní dění oživí doprovodný program, který se právě finalizuje. Rodiče malých dětí budou na Cannafestu moci využít služeb již osvědčeného dětského koutku, který nabídne nejen hlídání, ale také odpočinkový prostor pro přebalení nebo nakrmení dětí včetně dětských jídelních židliček. Kojícím maminkách zase nabídne soukromí.

Kompletní seznam vystavovatelů a informace o odborných a doprovodných programech budou průběžně k dispozici na oficiálních webových stránkách www.cannafest.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/Cannafest. Zvýhodněné vstupenky v předprodeji si můžete zakoupit zde.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!