Aktuální článek
Flashback ze světa konopí: Ruty Šuty Arizona

Flashback ze světa konopí: Ruty Šuty Arizona

  • No a v posledním prázdninovém ohlédnutí nakoukneme do daleké Arizony ve Spojených státech. Odvolací soud zde totiž s definitivní platností zakázal policejním orgánům kontrolu lidí na ulici kvůli pachu připomínajícímu marihuanu.

„Policie zde zastavovala a šikanovala chodce po mnoho let a prohlašovala, že z nich cítí vůni marihuany. V minulosti toto bohatě stačilo, abyste měli problémy, protože tvrdili, že mají důvodné podezření ze spáchání trestného činu,“ píše server Countercurrentnews. Nyní však budou muset represivní orgány přijít s vhodnou alternativou.

Podle magazínu High Times k tomu předseda senátu řekl: „Léčivé konopí je podle arizonských zákonů legální, a tedy ani jeho samotná vůně není důvodem si myslet, že došlo k zločinu. Pokud by policie rozhodnutí neakceptovala, dopustila by se porušení ústavních práv.“ Poté ještě dodal: „Na stole ležel i pozměněný návrh, aby samotný pach marihuany stačil jako pravděpodobná příčina trestného činu. To by se ale uživatelé léčebného konopí stali druhořadými občany, ztratili právo na soukromí a bezpečí, včetně ochrany soukromí v rámci svých domovů.“

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!