Aktuální článek
IACM ZPRAVODAJ: Senioři se stěhují za konopím

IACM ZPRAVODAJ: Senioři se stěhují za konopím

  • IACM Zpravodaj - ve spolupráci s Mezinárodní asociací pro kanabinoidní léčbu (IACM) přinášíme zprávy a studie ze světa léčby konopím. (www.cannabis-med.org)

Tisková agentura Reuters přinesla v druhé polovině července zprávu, podle které se američtí důchodci stěhují čím dál více do států, jež starším ročníkům nabízejí nejen vhodné klima, bezpečí, kvalitní sociální služby a odpovídající zdravotní péči, ale v posledních letech se jedním z hlavních lákadel stává i legální přístup ke konopí – ať už k léčebným, nebo k rekreačním účelům.

Profesor sociologie Michael Stoll z Kalifornské univerzity v Los Angeles k tomu jako odborník na migrační trendy u seniorů dodává: „Přesně to určit nelze, ale zdá se, že přibývá starších lidí s různými zdravotními obtížemi, kteří se stěhují právě do těch států, kde je možné se legálně léčit konopím.“

„Existuje celá řada nemocí přicházejících zejména v pozdním věku, na něž je konopí ten nejlepší lék,“ vysvětluje Taylor West, zástupce ředitele coloradské pobočky Národní asociace konopného průmyslu. „Chronická bolest, záněty, nespavost, ztráta chuti k jídlu – tím vším trpí mnoho starších ročníků. Od legalizace v Coloradu v roce 2012 tvoří senioři snad nejpočetnější skupinu zákazníků ve výdejnách konopí.“

Statistiky stěhovací společnosti United Van Lines dávají oběma expertům za pravdu – v roce 2014 se nejvíce lidí stěhovalo do Oregonu, který je znám liberálním postojem ke konopí a kde se delší dobu očekávalo přijetí legalizace (a v listopadu minulého roku se tak stalo). Meziroční nárůst byl přitom nezanedbatelných pět procent. Společně s konopnou Mekkou Coloradem jde o dva státy, do nichž v posledních letech přichází nejvíce starších lidí, aby zde prožili své poslední roky – a zpříjemnili si je pomocí konopí.

Zdroj: http://www.reuters.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!