Aktuální článek
Dárek od Nirvana Seeds

Dárek od Nirvana Seeds

Redakce
  • Společně s holandskou semennou bankou Nirvana Seeds, která letos slaví 20 let existence, jsme se rozhodli oslavit nejen jejich kulaté výročí, ale i to naše pětileté. Seznamte se detailně s šesti jejich odrůdami – semínko jedné z nich našli majitelé tištěného magazínu v obálce nejnovějšího čísla.

Raspberry Cough

Povzbudivý, ale nikoli zneklidňující účinek
Kořeněná, velmi typicky holandská vůně
Rostliny mohou být pěstovány velmi blízko sebe

Vzhledem k povzbudivému účinku, který ale nevyvolává ani náznak paranoie, se Raspberry Cough výborně hodí coby léčebná odrůda. Matkou této linie je kambodžská původní odrůda, zatímco otcem se stal náš vítězný Ice. Raspberry Cough je kříženec první generace s bohatou hřívou červených pestíků, které v chladnějším počasí přecházejí do modra. Vůně připomíná asijské koření, ale je v ní cítit i klasické holandské konopí. Tyto vysoké a štíhlé rostliny lze pěstovat velmi těsně u sebe.

 

Aurora Indica

Husté květy pokryté spoustou pryskyřice
Potentní indikový hybrid první generace
Silně zklidňující

Aurora Indica je F1 hybrid Afghanu a Northern Lights. Rostliny zůstávají nízké a tvoří masivní a hutné květy. Tato odrůda se vyznačuje výjimečným množstvím pryskyřice. Pravděpodobně nejpotentnější indika v nabídce Nirvana Seeds.

 

Ice

Hybrid ověnčený několika oceněními
Robustní, nenáročná a odolná rostlina
Unikátní vůně

Intenzivní selekcí mezi tisíci rostlin konopí se nám povedlo stvořit Ice, dokonalé spojení kvantity a kvality. S takovými předky jako Afghan, Shiva, Northern Lights a Skunk je Ice skutečně speciálním konopným hybridem. Husté květy jsou bohatě obalené pryskyřicí a nemají moc listů. Ice prosperuje v zemině i v hydroponických systémech. Vzhledem k úžasnému aroma, které připomíná benzín, není divu, že vyhrál Cannabis Cup 1998.

 

Lemon OG Haze Auto

Kompaktní rozměry
Kvalitní předci
Vynikající vůně

Tato samonakvétací odrůda páté generace pochází ze vzrušující linie původního hybridu Las Vegas Lemon Skunk x OG Kush (alias slavný Lemon OG), zkříženého s naší Haze 13. To celé jsme míchali s AK-48 Automatic tak dlouho, až vznikl extrémně chutný Lemon OG Haze Automatic. Zralé rostliny voní jako čerstvě oloupaný citrón s přídechem borovice.

 

Swiss Cheese Auto

Velice kompaktní rozměry
Klasická výrazná britská vůně
Povzbudivý účinek

Hlavní charakteristikou Swiss Cheese Automatic je neuvěřitelně výrazná vůně. S těmito rostlinami si nedělejte naději na nenápadnost. Květy jsou kompaktní a kulovité, takže i přes široké rozestupy mezi jednotlivými patry je celkový objem květenství velký. Swiss Cheese Automatic vznikl jako kombinace našeho Jock Horror Automatic a klasického klonu Swiss Cheese.

 

Haze #13

Stabilní mix sativních linií, konopná klasika
Květy jsou nadýchané, ale topí se ve vrstvě pryskyřice
Výborně pomáhá od bolesti

Kořeny naší Haze leží v kopcích oblasti Bay Area v Kalifornii, kde se pěstovala od 70. let minulého století. Jedná se o stabilní, magický mix kolumbijských, mexických, thajských a jamajských konopných odrůd. Haze má nadýchané květy a velmi dlouhou dobu kvetení. Bohaté aroma ani nepřipomíná konopí.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!