Aktuální článek
Drogová poradna: Alergie na marihuanu

Drogová poradna: Alergie na marihuanu

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o. s. Sananim.

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli je možné, že mám nějakou alergii na marihuanu, když mé tělo reaguje pokaždé stejným negativním efektem. Po užití marihuany v jakémkoli množství se dostaví pocit zimy, třes v rukou a bušení srdce. Někdy ovšem natolik silně, že mám pocit, že to se mnou sekne. Srdce mám v pořádku a plicní chorobou taky netrpím. Tlak mívám nižší. Nedokážu si vysvětlit, proč na ni reaguje mé tělo tímto způsobem.

Zdravím Vás. Člověk může mít alergii vlastně na cokoli a i ve spojitosti s marihuanou jsou uváděny různé alergické reakce. Také díky spalování plísní, které může marihuana obsahovat. Příznaky, které jste popsala, ale nejsou pro alergické projevy úplně běžné. Většina alergických projevů se spíše projevuje slzením, otokem očí, kýcháním, svěděním, případně vyrážkou a podobně. Příznaky uvedené Vámi by mohly souviset s nějakým jiným problémem, než je alergie. Objektivně by to samozřejmě mohl posoudit pouze specializovaný lékař na základě vyšetření. Každopádně pokud pociťujete somatické potíže, které jste popsala po konzumaci, a jinak je nemáte, vidím jako jediné možné řešení se marihuaně vyhnout. Ne každý organismus je na podobné zásahy, kterými konzumace jakékoli drogy bezesporu vždy je, dostatečně odolný. Myslíte, že by bylo pro Vás obtížné marihuanu neužívat? Mějte se zatím hezky a buďte opatrná.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!