Aktuální článek
Kalifornské výdejny léčebného konopí nabízejí pomoc obyvatelům státu, kteří byli postiženi masivním zářijovým požárem

Kalifornské výdejny léčebného konopí nabízejí pomoc obyvatelům státu, kteří byli postiženi masivním zářijovým požárem

  • Některé výdejny v severní Kalifornii se rozhodly zdarma poskytovat konopné produkty lidem zasaženým rozsáhlým požárem, jenž v průběhu září napáchal v největším americkém státě rozsáhlé škody. Každý registrovaný pacient měl nárok na konopí v hodnotě 200 dolarů, což je v přepočtu zhruba 5000 Kč.

Dvě společnosti zabývající se prodejem konopí k léčbě – Care By Design a Absolute Xtracts – nabízely lidem postiženým požárem léčiva v celkem pěti výdejnách: v San Francisku, Santa Rose, Sebastopolu a v Lake County.

Proti stresu a depresím

Obě firmy prodávají kromě sušeného rostlinného materiálu i konopné extrakty, spreje, tinktury a mnoho dalších produktů, které nemocným pomáhají od fyzických i psychických obtíží.

Zájmy pacientů jsou na prvním místě.

„Na léky zdarma mají nárok pacienti, kteří užívají konopí na předpis a bydlí v Cobbu, Kelseyville, Middletownu nebo v Hidden Valley Lake. To jsou místa, kde byly požáry za poslední tři týdny nejničivější. Oheň zde zasáhl 305 km2, zničil téměř 2 000 domů a vyžádal si čtyři lidské životy,“ popisuje zmar mluvčí jedné ze společností.

Obě firmy rozdaly během týdne konopné produkty v celkové hodnotě přesahující 20 000 dolarů (takřka 500 000 korun).

„Ten ničivý požár zasáhl oblasti poměrně blízko nás. A vzhledem k tomu, že jako společnost otevřeně prohlašujeme, že zájmy pacientů jsou na prvním místě, rozhodli jsme se, že obětem musíme nějakým způsobem pomoci a podpořit je v této těžké chvíli,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Nedávný požár byl jedním z nejhorších v dějinách Kalifornie, naštěstí se ho na konci září podařilo dostat zcela pod kontrolu.

Zdroj: http://www.latimes.com/

.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!