Aktuální článek
Indiáni žijící v rezervacích budou moci užívat, pěstovat a prodávat konopí

Indiáni žijící v rezervacích budou moci užívat, pěstovat a prodávat konopí

  • Ministerstvo spravedlnosti Spojených států amerických na konci září oznámilo, že v dohledné době nařídí státním zástupcům zrušit veškerá omezení týkající se pěstování a prodeje konopí na území všech indiánských rezervací.

Toto rozhodnutí se bude týkat i oblastí nacházejících se na území států, kde zatím konopí legalizováno nebylo. Rezervace jsou suverénními oblastmi a federální vláda chce tímto krokem posílit jejich autonomii.

Zelená samospráva

Podle magazínu High Times tak bude právo rozhodovat o zákonných úpravách v oblasti drogové legislativy zcela v rukou jednotlivých kmenů. „Američtí indiáni jsou zase o krok blíže suverenitě, po které dlouhodobě volají,“ popsal situaci Dan Skye, šéfredaktor High Times. S rozhodnutím vlády podle vlastních slov souhlasí v celém rozsahu: „Konopí, ať už je pěstováno a využíváno jako technická plodina, k léčbě, nebo jako rekreační droga, může do rezervací přinést tolik potřebná pracovní místa a stimulovat místní ekonomiku.“

Zprávy o tom, kolik kmenů se nakonec rozhodne novou možnost hospodářského rozvoje využít, prozatím nejsou k dispozici.

Souběžně s novými legislativními pravidly bude nadále platit zákaz distribuce konopí mladistvým a na černý trh a také zákaz pěstování konopí na veřejných prostranstvích nebo jeho převážení přes hranice jednotlivých států.

Memorandum ministerstva spravedlnosti v anglickém jazyce naleznete zde.

Zdroj: https://cannasos.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!