Aktuální článek
OSN hodlá vyzvat národy celého světa k ukončení války proti drogám – anebo ne?

OSN hodlá vyzvat národy celého světa k ukončení války proti drogám – anebo ne?

  • Známý britský podnikatel a filantrop Richard Branson vyvolal velkou mediální bouři poté, co zveřejnil detaily utajeného prohlášení OSN, které vyzývá ke globální změně přístupu k drogové problematice.

Podle dokumentu se Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) údajně chystá vyzvat vlády všech zemí světa, aby ukončily válku proti drogám a dekriminalizovaly užívání i držení všech dosud nelegálních látek.

Změna kurzu

Richard Branson uveřejnil tyto nečekané informace na webových stránkách své společnosti Virgin. V komentáři uvedl, že se mu do rukou dostalo prohlášení UNODC, které zveřejnil proto, aby náhodou nemohlo být staženo nebo utajeno.

Toto „dosud nevydané prohlášení“ mělo být rozesláno velkým světovým médiím, OSN je však požádala, aby ho prozatím nezveřejňovali. Branson se však rozhodl tento dokument poskytnout veřejnosti dříve, protože se obával, že OSN „podlehne nátlaku a tento zásadní krok neučiní.“

Miliardář bojující dlouhá léta za legalizaci konopí a ukončení války proti všem drogám k tomu uvedl: „OSN se chystá jednoznačně vyjádřit o protidrogové politice jako o zbytečném a neadekvátním přístupu.“ Toto prohlášení podle něj mělo být zveřejněno na nedělní konferenci v Malajsii, ale bylo z neznámého důvodu odloženo.

„Je zřejmé, že nejméně jeden stát vyvíjí na UNODC značný nátlak, aby od této výzvy odstoupilo. Doufejme, že organizace, která má sloužit pro dobro celého světa, nepodlehne vnějším tlakům – a že své prohlášení nevezme na poslední chvíli zpět. Válka proti drogám už ublížila příliš mnoha lidem a je na čase ji ukončit,“ dodal Branson.

Zdroj: http://www.independent.co.uk

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!