Aktuální článek
Euforie

Euforie

  • Konopí je všestranná rostlina, která svému uživateli dokáže navodit mimo jiné i stav euforie. Předpona „eu“ v euforii je slovo starořeckého původu s významy jako „dobře, zdravě, šťastně, řádně“, zbytek bychom pak mohli přeložit jako „nést nebo snášet“. Euforie se tak dá volně tlumočit i jako zdravý životní styl nebo celkově dobrá kondice.

Euforie, která je často spojována právě s psychoaktivním účinkem konopí, tak lingvisticky i fakticky odkazuje na stav pohody a klidu, který nám konopí může pomoci objevit a prožít. Euforie vyvolaná konopím obnáší pocity relaxace, uvolnění, bezpečí a optimismu. Duševní stres a starosti ustupují do pozadí a dávají prostor většímu porozumění, objevování zázraků, užívání si maličkostí a potěšení z bytí v přítomnosti.

Změna duševního rozpoložení a pozitivní pohled na stávající situaci je často klíčová i u nemocných lidí. Díky tomu mohou na své onemocnění nahlédnout z jiné perspektivy a vytýčit si nové postupy, jak se vyrovnat s problémy, nepohodlím a obtížemi, které nemoc způsobuje. Mysl se otevře jiným a mnohdy efektivnějším přístupům k léčbě, nemluvě o prokázaném pozitivním účinku na boj s nemocí ve chvíli, kdy má pacient optimistickou náladu.

Užívání konopí za účelem změny nálady a životních postojů stejně jako k odstranění bolesti nebo jiných příznaků chorob nám umožňuje získat větší kontrolu nad naším duševním rozpoložením a životem obecně. Euforie z konopí navozuje v uživateli meditativní stav a někdy i posvátnou bázeň, která může vést až ke spirituálním prožitkům. Bylo prokázáno, že lidé duchovně žijící jsou spokojenější a dožívají se vyššího věku, jsou obecně zdravější a v případě nemoci se snadněji léčí.

Kolikrát jsme si už všichni přáli, aby měl den více hodin a my se mohli lépe věnovat svým osobním potřebám? A právě konopí svým způsobem dokáže čas natáhnout, vyplnit drobnými radostmi a motivovat nás k plnohodnotnému životu, který tak můžeme prožívat teď a tady.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!