Aktuální článek
Přátelé konopí: Anna Kay Faris

Přátelé konopí: Anna Kay Faris

  • Ganja hrdinové, marihuanové hvězdy a zkouřené celebrity.

(*29. listopadu 1976, USA; herečka, producentka)

Jedna z nejtalentovanějších představitelek zejména komediálních rolí současného Hollywoodu se hraní za podpory rodičů věnovala již od útlého mládí, první placenou divadelní roli si zahrála již v devíti letech. Po vystudování se chystala do Londýna, na poslední chvíli ale změnila plány a vydala se do Los Angeles, kde záhy dostala životní šanci: roli v prvním díle snímku Scary Movie.

Film se stal kasovním trhákem a Anna pokračovala v práci i na dalších třech jeho pokračováních. Mezi její další úspěšné filmy patří například snímky Ztraceno v překladu (Lost in Translation, 2003), Zkrocená hora (Brokeback Mountain, 2005) nebo Diktátor (The Dictator, 2012). Přestože se několikrát objevila i v nepříliš úspěšných kouscích, její výkon byl kritikou vždy vysoce oceňován. Srdce všech příznivců zeleného listu si navždy získala hlavní rolí ve stoner komedii Smajlík (Smiley Face), pravděpodobně prvním huličském filmu, jehož ústřední zmaštěnou postavou je žena. Za tuto roli také obdržela v roce 2007 svou vůbec první cenu – Stony Award „Stonette of the Year“ magazínu High Times, představovanou praktickým bongem.

„Bong mám vystavený na římse nad krbem a jsem na něj moc hrdá. Normálně funguje a občas ho používám, je to zároveň oslava i relaxace,“ komentuje herečka s úsměvem svou trofej. Že tráva není pro Annu ničím neznámým, je zřejmé i z dalších jejích prohlášení. Výňatek z neformálního rozhovoru pro Entertainment Weekly: „Kolik trávy jste vykouřila při přípravě na roli ve Smiley Face?“ „Asi víte, jaká skutečně jsem, ale nevím, jestli to říkat v rozhovoru… No, jistě si to dokážete domyslet.“ „Takže jste k přípravám přistoupila profesionálně.“ „Ano, to je dobrý způsob, jak to podat. (…) Když jsem vyrůstala, bylo snazší dostat se k trávě než k alkoholu. Navíc jsem žila v Seattlu, kudy proudí všechna tráva z Kanady…“

Po prvním nevydařeném manželství s Benem Indrou, který ji při rozvodu pumpnul o téměř milion dolarů, se v roce 2009 vdala za dalšího herce Chrise Pratta, mimochodem taktéž minimálně bývalého huliče. Ten se po jejím boku vypracoval na hvězdu první velikosti a společně vytvořili jeden z nejoblíbenějších hollywoodských párů. V roce 2012 porodila Anna prvního syna a v současnosti se naplno věnuje hlavní roli v úspěšném sitcomu Mom.

Tip: Smiley Face (2007, režie Gregg Araki) – Anna Faris ve ztřeštěné komedii o tom, co se také může stát, když to přestřelíte s veselými koláčky.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!