Aktuální článek
Cannafest Praha 2011

Cannafest Praha 2011

  • Přípravy na druhý ročník největšího mezinárodního konopného veletrhu v České republice jsou v plném proudu. Přestože do jeho zahájení zbývají tři měsíce, již nyní je na něj přihlášeno mnoho významných domácích i zahraničních firem z oboru. Letošní Cannafest proběhne ve dnech 25. až 27. listopadu a stejně jako loni se bude konat na Výstavišti Incheba v pražských Holešovicích.

Loňský první ročník navštívilo na 17 tisíc návštěvníků, kteří zhlédli expozice celkem 119 vystavovatelů ze 17 zemí světa. Na tento úspěch by chtěl navázat i letošní ročník, o němž pořadatelé tvrdí, že by měl být ještě větší, než ten předchozí. Na Cannafestu se opět představí celá řada vystavovatelů z různých koutů světa, nabízející produkty z konopí. K vidění zde bude především pěstební technika a hnojiva, přední semenné banky, kosmetika, zdravotnické či potravinářské produkty, konopné oblečení, odborná literatura a mnoho dalšího. Nejen příznivcům konopné kultury, ale také široké a odborné veřejnosti budou určeny přednášky v rámci třídenní konference, věnující se využití konopí v každodenním životě.

V roce 2010 se s velkým úspěchem setkaly přednášky, rozdělené podle tematických okruhů na části Pěstování konopí a legislativa, Všestranně využitelné konopí a Léčivé konopí. V těchto třech blocích proběhlo mnoho zajímavých referátů v podání domácích i zahraničních odborníků. Například přední odborník na výzkum konopí Doc. RNDr. Lumír Ondřej Hanuš, DrSc., Dr.h.c. přijel na Cannafest z Hebrejské univerzity v Izraeli, aby zde vystoupil s přednáškou nazvanou Konopí jako lék. Mezi dalšími loňskými účastníky vzpomeňme praktického léčitele Ricka Simpsona z Kanady či Chucka Jackobse, asistenta loni zesnulého největšího propagátora konopí Jacka Herera. Také na letošní konferenci v rámci veletrhu Cannafest vystoupí se svými příspěvky přední odborníci na danou problematiku. Veletržní dění opět doplní doprovodný program, chybět nebudou soutěže, workshopy, či koncerty, k dispozici bude rovněž chillout taneční stan s barem a DJs.

Už loni se ukázalo, že Cannafest není veletrhem určeným pouze úzké skupině lidí, ale má co nabídnout i široké veřejnosti, která konopí dosud znala jen jako něco zakázaného. Cílem veletrhu je ukázat na pestré využití této rostliny v nejrůznějších oblastech – od výroby oblečení, kosmetiky až po stavbu domu. Patřičný důraz bude kladen na medicínské využití konopí. Pokud se chcete dozvědět více o této bylině, kterou znali v Indii a střední Asii již tisíc let před Kristem, není nic jednoduššího než navštívit Cannafest Praha 2011. Proto si již nyní rezervujte ve svém diáři místo na poslední listopadový víkend, kdy vše vypukne. Nezapomeňte také sledovat webové stránky veletrhu www.cannafest.cz a facebookovou stránku www.facebook.com/Cannafest, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací, navíc jsou pro vás připraveny soutěže o vstupenky a zajímavé ceny od partnerů Cannafestu.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!