Aktuální článek
Jedenáct předností rekreačního užívání konopí

Jedenáct předností rekreačního užívání konopí

  • Uživatelé konopí se většinou rozdělují do dvou skupin podle toho, zda konopí užívají kvůli léčbě, nebo pro zábavu. Veřejnost přitom v posledních letech stále více přijímá skutečnost, že lidé se konopím léčí, zato rekreační užívání považuje většina lidí i nyní za něco zavrženíhodného. Ovšem i to má svá plus, jak dokazují následující řádky.

Jako lék je konopí čím dál populárnější – používá se k léčbě řady nemocí od roztroušené sklerózy přes epilepsii, zelený zákal, chronické bolesti až po nádorová onemocnění. Naopak na rekreační uživatele se stále pohlíží s určitým odstupem – mnozí je označují hanlivě znějícími výrazy jako hulič, vyhulenec, zmaštěnec a tak dále, znáte to určitě sami.

Kouření i další způsoby konzumace konopí jsou však přínosné i pro rekreační uživatele. Zde vám představujeme jedenáct hlavních důvodů, proč konopí nemusí pomáhat nutně jen nemocným:

1. Rozvíjí kreativitu

Lidé mají tendence zapadat do stereotypů. Vstát, jít do práce, přijít domů a koukat na televizi, jít spát a tak stále dokolečka… Konopí vás může ze všednosti vytrhnout a umožní vám myslet jinak. Rozvíjí totiž lidskou vynalézavost a kreativitu.

2. Sblíží vás s přáteli

Konzumace konopí člověka přenáší do odlišné, kreativní reality, ve které může volně používat představivost. Toto odlišné vnímání světa pak sdílíte s dalšími lidmi. Podle mnohých uživatelů odstraňuje konopí zábrany a dovoluje člověku svobodně mluvit a přemýšlet společně s ostatními.

Spousta lidí užívá konopí, aby se mohli důkladně a ze všech stran zamyslet nad tím, co právě prožili.

Zkouřené filozofické rozhovory vás sbližují s přáteli na zcela jiné úrovni než za střízliva. Ti, kdo mají strach z příliš vážného rozjímání, se však bát nemusí. Hloubavé chvilky totiž pravidelně střídají záchvaty smíchu.

3. Jídlo chutná lépe

Po užití konopí většinu lidí honí mlsná. Proč tomu tak je? Vaše smysly jsou mnohem citlivější – jídlo lépe chutná, voní, je slyšet (každé křupnutí a kousnutí). Z jídla prostě máte zcela jiný pocit. Takže s chutí do toho!

4. Umožní vám myslet nekonvenčně

Konopí dává průchod zcela novým vzorcům myšlení, které v každodenním životě většinou blokujete. Běžné způsoby myšlení jsou tak odloženy stranou a místo nich nastupují zcela nové možnosti chápání reality.

5. Naladí vás s ostatními na stejnou frekvenci

Když přijdete na něco nového a převratného, není problém přesvědčit o tom ostatní. Díky tomu, že přátelé jsou též pod vlivem, mohou stejně jako vy přemýšlet zcela odlišně. Nemusíte se o ničem hádat, všichni to prostě chápou. I když je pravdou, že někdy se naopak myšlenky lehce zamotají a vzniká vzájemné nepochopení – ale i to v naprosté většině případů končí vzájemným smírem a porozuměním.

6. Umožňuje vám poznat skryté přednosti

Působení látek obsažených v konopí dává průchod kreativitě a napomáhá odhazovat mnohé zábrany, díky čemuž můžete poznat své dosud nepoznané schopnosti. U každého se to může projevovat jinak: ze stydlivého chlapce se náhle může stát upovídaný extrovert, někdo v sobě může objevit malíře, hudebníka nebo jiného umělce. Možná vás samotné překvapí, co ve vás dřímá

7. Vrací do dětství

Jako dospělí máte mnoho neodkladných povinností a všichni po vás neustále chtějí důležitá rozhodnutí. Taková zátěž člověka stresuje a vyčerpává.

Zkouřené filozofické rozhovory vás sbližují s přáteli na zcela jiné úrovni než za střízliva.

Takový joint vám naštěstí umožní na chvíli se ponořit do bezelstné hravosti a především bezstarostnosti, kterou jste zažívali jako děti.

8. S konopím si dokážete užívat drobnosti každodenního života

Užívání konopí vrhá na běžné věci nové světlo. Zkuste si někdy zkouření vyjít na procházku. Vnímejte tu krásu všeho kolem sebe. Poslechněte si nějakou dobrou hudbu. Uslyšíte nepoznané: budete ji vnímat na mnohem hlubší úrovni.

9. Nabízí nový úhel pohledu

Jak jste v tvořivém a naprosto svobodném rozpoložení, můžete na věci nahlížet ze zcela nových úhlů. Spousta lidí užívá konopí, aby se mohli důkladně a ze všech stran zamyslet nad tím, co právě prožili. Díky tomu jsou schopni vyhýbat se konfliktním řešením a mají větší schopnost empatie.

10. Sativy nabudí

Zapomeňte na probuzení s kávou. Místo ní vám z postele mohou pomoci odrůdy s převahou sativy – ty vás nabijí energií a navodí příjemný, svěží stav.

Někdy se naopak myšlenky lehce zamotají a vzniká vzájemné nepochopení – ale i to v naprosté většině případů končí vzájemným smírem a porozuměním.

11. Dáte si pauzu od ostatních, od práce, stresu, všední reality…

Přestože konopí sbližuje, dá se užívat i za opačným účelem. Může vám prohloubit zážitky z chvil, které si vyhradíte pouze pro sebe. Pak už jen záleží na odrůdě, jakou zvolíte – můžete popustit uzdu tvořivosti, napomoci soustředění nebo si jen tak chvíli oddechnout. Hlavní je to, že na chvíli zapomenete na starosti a soustředíte se jen a jen na sebe.

Jak vidno, konopí nenachází uplatnění pouze při léčbě nejrůznějších nemocí. Může být velice přínosné nejen pro pacienty, ale i pro takzvané rekreační uživatele.

Zdroj: http://www.thestonerscookbook.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!