Aktuální článek
Drogová poradna: Marihuana a vliv na psychiku člověka

Drogová poradna: Marihuana a vliv na psychiku člověka

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o. s. Sananim.

Dobrý den. Můj přítel kouří marihuanu a jsme spolu již druhým rokem. Chce, abych trávu kouřila s ním, a už mi to opravdu vadí. Chtěla bych se zeptat, zdali to může mít vliv na mou psychiku, jelikož jsem holka, která má sklony k depresím a dokonce jsem se s nimi i léčila. Od té doby, co kouřím marihuanu, se to zhoršuje, mívám stavy bezmoci, depresi, nemám chuť do života a věci mě přestávají bavit. Dále bych se chtěla zeptat, jak mám svého přítele přesvědčit, aby přestal, jelikož mě to v mém živote dost otravuje. Předem mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, zhoršení Vaší psychické pohody může mít určitě souvislost s kouřením marihuany. Pravděpodobně ji u Vás i má. Jde o halucinogen, v některých případech i poměrně silný, a ten má právě tu vlastnost, že často zesiluje nálady a stavy, ve kterých už se člověk nachází před užitím. Pokud jste se léčila s depresemi, rozhodně byste se měla marihuaně vyhnout. Co se týče přítele, nevím, jestli se Vám ho podaří nějak přesvědčit, ale rozhodně by se Vám to dělalo lépe, kdybyste zároveň sama nepodléhala jeho tlaku a nekouřila s ním. Zatím to vypadá, že spíš přesvědčuje on Vás, navíc k Vaší velké škodě.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!