Aktuální článek
Pět důvodů, proč se vyplatí sportovat pod vlivem konopí

Pět důvodů, proč se vyplatí sportovat pod vlivem konopí

  • Ačkoli pro většinu společnosti je zaběhnutým stereotypem představa „hulič rovná se lenoch“, spousta z nás je pod vlivem konopí fyzicky aktivní. Sportování nejenže zesiluje jeho účinky, ale zároveň dokáže zlepšit váš výkon. Možná to zní překvapivě, ale tyto informace jsou vědecky podložené – cvičit s konopím se tedy opravdu vyplatí. Zde je pět hlavních důvodů, proč tomu tak je.

 1.      Cvičení zesiluje účinky konopí

V rámci studie provedené pracovníky Univerzity v Sydney byla sledována skupina lidí při 35minutovém cvičení. Zjistilo se, že ti, kdo po vykouření jointa cvičili, měli hladinu THC v krvi o 15 % vyšší než ti, kdo odpočívali. THC se v těle ukládá v tucích a ten se metabolizuje při vyšší námaze. Když tedy cvičíte, dostává se vám při spalování tuků malé množství účinných látek obsažených v konopí zpátky do krve. Tím se v těle zvyšuje hladina psychoaktivního THC a uživatel tak pociťuje silnější rauš.

 2.      Konopí i cvičení aktivují endokanabinoidní systém v mozku

Endokanabinoidní systém v lidském těle sestává z receptorů reagujících jak na tělu vlastní endokanabinoidy, tak na rostlinné fytokanabinoidy, jež se nacházejí v konopí. Tento systém produkuje endokanabinoidy mimo jiné proto, aby mohl ovlivňovat fyziologické funkce organismu, jako je chuť k jídlu, bolest nebo paměť.

Kanabinoidy napomáhají tělu při spalování cukrů.

Při cvičení vylučuje endokanabinoidní systém látky, díky nimž tělo dokáže lépe zvládat zvýšenou fyzickou zátěž. Když tedy před cvičením tělu dodáte i nějaké kanabinoidy z rostliny, v podstatě tím tyto ochranné mechanismy násobíte.

 3.      Konopí vám může pomoci se soustředěním

Po aplikaci konopí často úplně vypnete a jen relaxujete. Když se vám ale chce cvičit, může vám naopak pomoci se soustředit. Někteří jógíni se domnívají, že ganja před cvičením harmonizuje tělo i mysl a pomáhá se zaměřit výlučně na činnost, již právě provozujete. Někteří vytrvalostní běžci uvedli, že před náročnými závody inhalují konopí pomocí vaporizérů nebo ho konzumují v jídle – to jim pomáhá zvládnout tyto náročné trasy.

 4.      Konopí urychluje spalování tuků regulací hladiny cukru v krvi

Podle odborného časopisu American Journal of Medicine se mezi uživateli konopí vyskytuje o 16 procent nižší hladiny inzulínu hladu a také mají o 17 procent nižší hodnoty inzulinové rezistence, jež je jednou z příčin rozvoje cukrovky. Zjednodušeně řečeno – kanabinoidy napomáhají vašemu tělu při spalování cukrů. Přebytečný cukr se později mění na tělesný tuk. Takže kombinujete-li zdravou stravu, konopí a cvičení, pak jste nejen ve formě, ale navíc i v pohodě.

 5.      Konopí vyzkoušela i spousta veleúspěšných sportovců

O Michaeli Phelpsovi víme, že kouřil trávu, a přesto se stal nejúspěšnějším olympijským plavcem historie – konopí tedy nemůže být zas tak škodlivé, jak někteří tvrdí.

Když cvičíte, dostává se vám při spalování tuků malé množství účinných látek obsažených v konopí zpátky do krve.

Mnoho současných i bývalých profesionálních sportovců přiznalo, že v různých fázích své kariéry konopí kouřilo – ať už ze zdravotních důvodů, nebo jen tak pro zábavu. Jejich poznatky ohledně konopí se v mnoha bodech shodují s informacemi uvedenými v tomto článku. Mnozí sportovci musejí v průběhu tréninku podstupovat nejrůznější procedury, aby byli stále připravení podat ten nejlepší výkon. To, jak konopí přispívá k regeneraci, může být pro sportovce nedocenitelné.

Začlenit konopí do tréninkového programu je zkrátka nápad, nad kterým je dobré se alespoň zamyslet. Nejenže se vám doba potřebná na regeneraci zkrátí, ale ještě se u toho zasmějete. Nejlepší je přitom začít postupně a zjistit, jaké dávky vám vyhovují.

Zdroj: www.thestonerscookbook.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!