Aktuální článek
2022: Přichází Terra Aquatica!

2022: Přichází Terra Aquatica!

  • Čerstvé zprávy od předních světových odborníků na hydroponii, společnosti Terra Aquatica.

Dokázali jsme to! Po pětiletém přechodovém období je Terra Aquatica konečně zcela nezávislou a samostatnou společností. Dokončili jsme tak postupnou odluku od původní americké značky. Jak jsme vlastně došli k naší dnešní identitě?

Název, logo a barvy, které najdete na obalech a v médiích, jsou výsledkem usilovné reflexe všech našich zaměstnanců, jejímž cílem bylo vystihnout oblasti, ve kterých vynikáme. Vzhledem k dlouhé historii společnosti jsme totiž nejen přední světoví specialisté na hydroponii, ale také průkopníci v oblasti vývoje těch nejkvalitnějších organických produktů, jež jsou dnes na trhu k dostání. A přesně v této oblasti se chystáme nadále rozšiřovat svou působnost.

Náš cíl zůstává stále stejný: vyrábět excelentní produkty! Obaly a názvy se sice změnily, ale receptury byly zachovány. Například řada Flora Series, dnes Tripart, kterou vyvinul Cal Herrmann na konci 80. let a kterou jsem jako první na světě testoval pod lampou, nebo Pro Organic, což je kompletní řada hnojiv vyvinutá ve Francii. Ta ve verzi pro substrát dodává potřebné ultrakoncentrované živiny, zatímco ve verzi pro hydroponii jde o skutečně revoluční produkt, který jsme si nechali v roce 2005 patentovat.

Jsem patřičně hrdý i na naši kompletní řadu jednoduchých, trvanlivých a odolných systémů, které kombinují osvědčené technologie (vodní cirkulace vynalezená Lawrence Brookem je stále základem CultiMate – dříve Aquafarm a Waterfarm) s nejnovějšími inovacemi. Mezi ně patří například solární panel, jenž se dá využívat mimo jiné v městských zahradách, na terasách a balkonech (Ebb&Grow). V souladu s ekologickými zásadami, které typicky zosobňuje uzavřený hydroponický systém, vyrábíme velkou část produktů Terra Aquatica přímo v sídle společnosti za použití recyklovaných plastů, které jsou nejen netoxické a stabilní, ale také donekonečna recyklovatelné.

Terra Aquatica je poslední dílem příběhu, který se začal psát v 80. letech minulého století v jedné prádelně v San Francisku na severu Kalifornie, kde začali spolupracovat zakladatel General Hydroponics US Lawrence Brooke, odborník na vodu působící v NASA Cal Herrmann a já s manželkou Noucettou Kehdi.

Dnes je Terra Aquatica opět „mladou“ firmou, která se odpoutala od svých kalifornských kořenů. Díky týmu plnému nadšenců a odpovídajícímu odbornému zázemí nyní disponujeme prostředky k tomu, abychom produkty, jež byly dosud dováženy ze Spojených států, vyráběli přímo v Evropě. Jedná se o řady NovaMax (dříve FloraNova) a DryPart (dříve Maxi Serie). Také jsme zprovoznili výzkumné prostory – skleník o rozloze přes 1 000 m2. V něm budeme vyvíjet další inovativní produkty, ať už v rámci kontinuálního vylepšování stávajících přípravků, nebo uvádění zcela nových receptur na trh.

Vydrželi jste s námi po celou dobu, kdy jsme procházeli transformací, a to nám udělalo obrovskou radost a výrazně nás to povzbudilo v dalším úsilí. Za vaši podporu vám všem – jak stávajícím zákazníkům, tak těm novým, kteří znají pouze naši novou identitu – ani nemůžeme dostatečně poděkovat. Odvděčit se budeme moci snad jedině tím, že vám budeme nadále nabízet ty nejkvalitnější produkty a nejlepší zákaznické služby.

William Texier,
Terra Aquatica

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!