Aktuální článek
Jak mi konopné kafe zvýšilo produktivitu

Jak mi konopné kafe zvýšilo produktivitu

  • Pod pojmem výrobek z konopí si většinou představujeme koláčky, sušenky nebo snad i zákeřné gumové medvídky. V některých státech, kde je konopí plně legální, jsou k dostání dokonce i lízátka s THC. Že ale existuje káva s trávou, to jsem doopravdy netušil.

Přišel jsem na to až po zdlouhavém hledání takového produktu na Googlu. Přeci jenom je rok 2016, a ať vás napadne cokoli, můžete si být jisti, že se to vyrábí i ve variantě s konopím a že to seženete na internetu.

Kafe a jointy

Nejeden pracující kuřák trávy si jistě oblíbil zapíjet jointy ledovou kávou. Na mě tato kombinace působí pokaždé jinak – záleží na odrůdě i na síle kafe. Jak by ale káva mohla chutnat, kdyby se přímo zkombinovala s psychoaktivními látkami obsaženými v této rostlině? Tato otázka mi nedala spát – proto jsem se rozhodl zabít dvě mouchy jednou ranou a vyzkoušet novou kávu s THC od společnosti s příhodným názvem House of Jane.

Konkrétně jsem se rozhodl pro mletou, středně praženou kávu s názvem Jane’s Brew. Z různě silných druhů jsem si vybral tu nejslabší, která obsahuje jen kolem 20 miligramů THC (další možností bylo 80 nebo 200, případně kávu s 20 mg CBD a 0,5 mg THC).

Ve státech, kde je konopí legální, by tuto kávu mohli z fleku začít prodávat ve Starbucks.

Uvaříte si ji snadno a připravit ji můžete v čemkoli od frenchpressu až po klasický překapávač.

Zpomalený nebo zrychlený den?

Výhodou této kávy je, že k příjemnému probuzení nad vonícím hrnkem se přidají účinky těch 20 miligramů THC, na druhou stranu se trochu obávám, že toho dnes moc nestihnu. Jak mám zvedat telefony, třídit e-maily a sedět na té pracovní schůzce, co se nezadržitelně blíží, když si tu ulítávám na kávě s trávou?

Navíc musím dodat, že s kafem si většinou moc nerozumím – už jen když se k němu přiblížím, znervózním a začnou se mi klepat ruce. Uběhne asi patnáct minut a já v tom lítám – a je to fakt paráda. Tentokrát mi to kafe vážně sedlo – přemýšlím nad tím, jestli jsem po něm třeba jen trochu nervózní jako vždycky, ale po napětí a paranoie nejsou ani stopy. Za posledních deset minut důkladného protahování bych v podstatě mohl dostat licenci instruktora jógy. Odpočívám jak někde na pláži, tělo mám sice trochu ztěžklé, ale přitom se stále mohu soustředit – to nechápu!

Sortiment pro Starbucks

Ve státech, kde je konopí legální, by tohle kafe mohli z fleku začít prodávat ve Starbucks. Po patnácti minutách pozorování psychického i fyzického stavu jsem usoudil, že s touto kávou bychom všichni pravděpodobně zvládli mnohem více práce. V tomto ohledu mám opravdu jasno. Po šálku Jane’s Brew jsem rozhodně neměl nutkání vyplížit se z kanceláře někam ven a dát si šlofíka. Dokonce na mě ani nepřicházely žádné zákeřné chutě – tedy až na to, že jsem v mžiku snědl pytel křupek (a pracovní schůzku jsem také skousl jako nic).

Výhodou této kávy je, že k příjemnému probuzení nad vonícím hrnkem se přidají účinky THC.

Z tohoto experimentu jsem si odnesl zkušenost, že kafe s trávou boří všechny mýty o jejím kouření – celý den jsem se dokázal výborně soustředit. Zkrátka a prostě, konopná káva ve mně probudila kreativitu, a zároveň jsem dokázal být mnohem pozornější, než bych čekal. Hrnek „zeleného“ kafe před prací by jistě prospěl mnohým z nás… jen nevím, jak dlouho ještě udržím vážnou tvář před svými kolegy – pořád se mě vyptávají, proč se s úsměvem na tváři neustále kroutím a protahuju.

Zdroj: elitedaily.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!