Aktuální článek
Počet zatčení kvůli drogám v americkém Baltimoru klesl po dekriminalizaci konopí na polovinu

Počet zatčení kvůli drogám v americkém Baltimoru klesl po dekriminalizaci konopí na polovinu

  • Baltimorští policisté se nyní místo příležitostných uživatelů drog zaměřují na nebezpečné recidivisty. Držení malého množství konopí zde bylo dekriminalizováno v roce 2014 a ukazuje se, že se jednalo o veskrze pozitivní tah.

Statistický průzkum provedený magazínem Baltimore Sun odhalil, že v roce 2015 bylo v tomto městě za držení a prodej konopí a dalších nelegálních drog včetně heroinu a kokainu zatčeno mnohem méně pachatelů než v předchozích letech. Hlavní důvod je ten, že od roku 2014 je zde držení malého množství konopí dekriminalizováno.

Potírání nebezpečných zločinů

Úřady tvrdí, že se tato čísla snížila díky změně přístupu místní policie, která se nyní zaměřuje především na chytání velkých ryb a dealerů, kteří představují mnohem větší nebezpečí než běžní uživatelé. Anthony Barksdale, bývalý baltimorský policejní komisař, však s novým přístupem nesouhlasí.

Prohlašuje, že lidé zatčení v souvislosti s drogami jsou často zapletení do městského podsvětí, a když jich policie zatýká méně, ztrácí přehled o aktuální situaci na kriminální scéně. Podle něj je pak mnohem těžší získat důkazy při vyšetřování vražd a jiných zločinů.

Zdroj: www.thecannabist.co

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!