Aktuální článek
Odkazujeme – Na konopné veletrhy

Odkazujeme – Na konopné veletrhy

Hempstalk Portland Oregon 10.-11.09.2011

Americké dostaveníčko v americkém Oregonu je tradičním výročním setkáním příznivců marihuany a typické americké country. Sjíždějí se sem pravidelně obhájci dekriminalizace pro lékařské, průmyslové a rekreační využití. Společnost byla založena v roce 2005 a festival organizuje vždy druhý víkend v září. Představuje výrobky v potravinářství, nabízí mnoho hostujících řečníků a informačních stánků. Tato událost byla vždy pro všechny věkové skupiny zdarma a svým konceptem se tak nápadně podobá například pražskému Million Marihuana March. Přehledně a dobře zpracované weby nabídnou vyčerpávající informace a odkazy každému případnému zájemci o konopné dění za velkou louží.
www.hempstalk.org

Boston Freedom Rally 17.09.2011

Bostonská konopná rally je každoroční událost v Bostonu v Massachusetts. Je druhým největším setkáním příznivců marihuany a zastánců nové právní úpravy, která by ji měla na území federace legalizovat. Organizuje ji koalice sdružení pod hlavičkou Cannabis Massachusetts. První demonstrace se konala již v roce 1989 a během let vystřídala mnoho míst, převážně na náměstích před vládními institucemi a soudy. Dnes již napevno zakotvila na Carty Parade Pole. Manifestace je proslulá svými nekonečnými problémy se státní správou a městskou radnicí, která se snaží masové setkání pravidelně sabotovat. Astronomické jsou i pokuty v řádech desetitisíců amerických dolarů. Jak se nechal slyšet jeden z místních činitelů na adresu organizátorů: „You people must be crazy.“
bostonfreedomrally.com/history

Eexpocannabis Madrid 30.09.-02.10.2011

Madridský konopný veletrh zaujímá pomyslné druhé místo v žebříčku podobných akcí ve Španělsku. Prvním byl bezesporu známější Spannabis v Barceloně a nechybělo mnoho, aby i hlavní metropole následovala jeho kroky. Podmínky pro konopný veletrh jsou tu nepřekonatelné, ať již hustota obyvatelstva, či zeměpisná poloha, a tedy i lepší dostupnost ze všech koutů Pyrenejského poloostrova. Další ročník očekává znatelné rozšíření, ať už počtem vystavovatelů, nebo množstvím odborných přednášek. Webová presentace je zatím poměrně skromná, ale s ubíhajícím časem se dá očekávat její postupné doplnění.
www.expocannabis.com

Cultiva Vídeň 28.-30.10.2011

Tradiční rakouský veletrh konopí nabízí přes 120 vystavovatelů z celého světa, klidně tak snese porovnání s jinými odvětvími průmyslu a zemědělství. Celé dění se odehrává v budově kongresového centra Pyramida a kromě rozsáhlého doprovodného programu nabízí i dva kongresy, medicínský Cannabis aus Medicine a Cultiva Congress, který se kromě jiného věnuje i legislativním otázkám a postojům k marihuaně v evropských zemích obecně. Na rozdíl od českého Cannafestu je možné ve Vídni pořídit ostré sazenice a klony, což se v zemích Koruny české v žádném případě netoleruje. Cena vstupenky činí 15 euro na osobu a o deset více, má-li návštěvník zájem o večerní párty a vstup do wellness centra, které se nachází v zázemí. Pro našince určitě nejlepší a nejbližší tip na výlet do zahraničí.
www.cultiva.at

High Times Cannabis Cup Amsterdam 18.-20.11.2011

Jeden z nejstarších světových veletrhů a mezinárodních soutěží s marihuanou a jejími produkty. Jeho ohlas je za čtyřiadvacet let takový, že o něm informuje i česká verze Wikipedie: „Cannabis cup je slavnost, založená roku 1987 redaktorem newyorského časopisu High Times Stevenem Hagerem, který přijel do Nizozemska kvůli interview se zakladatelem první nizozemské společnosti zabývající se prodejem semínek cannabisu. Festival se každoročně koná v Amsterdamu. Porotci každý rok vyhlašují společnost, která vypěstovala nejlepší marihuanu, předvedla nejlepší nový produkt nebo nejhezčí stánek na festivalu.“ Co takový kulturní svátek nabízí, asi není nutné rozepisovat, na Cannabis Cupu totiž naleznete naprosto všechno. Bonbónkem je stále nedořešená kauza, kdy právník soutěže obvinil český magazín Reflex z krádeže názvu stejnojmenného klání v naší provenienci. 
www.cannabiscup.com

Cannafest Praha 25.-27.11.2011

Cannafest 2011 je druhý ročník mezinárodního konopného veletrhu a konference v České republice, který proběhne v Praze na výstavišti Incheba Holešovice. Po úspěšném prvním ročníku veletrhu organizátoři opět zvou všechny příznivce konopí, ale i laiky, kteří si chtějí rozšířit své znalosti o této rostlině, na tradiční pražské výstaviště. Vystavovatelé z více než patnácti zemí zde opět ve třech dnech představí své produkty a služby v šesti hlavních kategoriích: přírodní zdroje, pěstování, doplňky, umění, média, instituce. Zastoupeni budou především přední výrobci pěstební techniky či hnojiv, nejlepší šlechtitelé konopných semen, výrobci textilií i kosmetiky, samozřejmostí je účast předních growshopů,dále se představí všechna nejznámější média zabývající se konopnou osvětou a nejrůznější instituce sdružující firmy využívající konopí jako přírodní zdroj, stejně jako organizace bojující za legalizaci či využití konopí v medicíně.
www.cannafest.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!