Aktuální článek
Zveme vás na přednášky Dr. Friederike Meckelové Fischerové

Zveme vás na přednášky Dr. Friederike Meckelové Fischerové

  • V rámci pravidelných vzdělávacích večerů České psychedelické společnosti budete mít možnost v druhém květnovém týdnu zhlédnout jedinečné přednášky Dr. Friederike Meckelové, lékařky, která přes deset let praktikovala se svými pacienty vedenou psychoterapii s využitím psychedelických látek.

Dr. Friederike Meckelová Fischerová je německá lékařka a psychoterapeutka, která v rámci řízené individuální i skupinové terapie přes deset let pracovala s halucinogenními látkami. Za dobu své praxe léčila řadu duševních i psychosomatických poruch s využitím LSD, MDMA, 2-CB nebo psilocybinu.

Díky současné restriktivní legislativě tykající se využití omamných a psychotropních látek není tyto zkušenosti ve velké části světa možné získat jinak než ilegální cestou. Friederike byla v minulosti prozrazena jedním ze svých klientů, následně strávila několik týdnů ve vězení a byla jí odebrána psychoterapeutická licence. 

Nyní již ovšem může o svých zkušenostech veřejně promluvit a obohatit tak rozvíjející se odbornou debatu na téma využití psychedelických látek v psychoterapii. Nedávno vydala také knihu s názvem Therapy with Substance (Léčba drogou), ve které shrnuje své dlouholeté zkušenosti včetně praktických poznatků, jak odborně vést psychedelickou terapii. Úvod ke knize napsal její učitel, zakladatel transpersonální psychologie, Stanislav Grof. 

Přijďte se dozvědět více o praxi této kontroverzní a často stereotypně odmítané možnosti léčby. Dr. Meckelová Fischerová bude během své evropské cesty přednášet
11. 5. v Bratislavě12. 5. v Brně a 13. 5. v Praze. Přednášky proběhnou v anglickém jazyce. Zarezervujte si včas vstupenky na přednášku v Praze (prostor N.O.D) a v Brně (v unikátním prostoru hvězdárny). 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!