Aktuální článek
Právě startuje Medical Cannabis Bike Tour 2016!

Právě startuje Medical Cannabis Bike Tour 2016!

  • Cyklisté z celého světa se sjeli na start pátého ročníku Medical Cannabis Bike Tour, aby během následujících tří dní urazili 420 kilometrů a výtěžkem z akce podpořili výzkum na poli konopné léčby onkologických onemocnění.

Trasa historicky pátého cyklomaratonu Medical Cannabis Bike Tour vede z Lublaně do Boloně. Jako každý rok, i letos je cílem akce využít vybrané sponzorské dary od podporujících organizací i jednotlivců na nezávislý výzkum zaměřený na využití kanabinoidů při léčbě rakoviny. Výtěžek z letošního závodu pak bude financovat nezávislou klinickou studii s pacienty s rakovinou mozku, kteří k léčbě využívají kanabinoidy (THC a CBD). 

MC Bike Tour založili před pěti lety konopní aktivisté Luc Krol a Matej Munih, jimž do života zasáhla rakovina (Matej sám svedl s nemocí úspěšný souboj). Jelikož byli frustrovaní tím, jak nedostatečný je vědecký výzkum v oblasti léčby rakoviny konopím, rozhodli se s tím něco udělat. 

17 – 19. 5. 2016 vyrazí více než 90 cyklistů a dobrovolníků na trasu dlouhou 420 km, která vede přes Slovinsko a Itálii a konční 20. 5. 2016 v Bologni na veletrhu Indica Sativa, kde bude cesta slavnostně zakončena.  

Více informací o cyklomaratonu najdete na webových stránkách www.medicalcannabis-biketour.com. Sledujte průběh závodu také na Facebooku. 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!