Aktuální článek
GoodTown Reggae & Dub Festival 2016 začíná už tento čtvrtek!

GoodTown Reggae & Dub Festival 2016 začíná už tento čtvrtek!

  • 19.–22. 5. 2016 se ve Věšíně po šesti letech uskuteční oblíbený jarní reggae & dub festival s názvem GoodTown. Za jeho organizací stojí český soundsystém Mayapur, který spojil síly se skupinou britských promotérů a výsledek bude stát za to.

Aktivní spolupráce špiček místní dubové scény s profesionály ze zahraničí, kteří se podílejí na organizaci legendárního festivalu v Glastonbury, tak zakládá novou a zdá se, že i velmi solidní tradici. Akce se profiluje jako multižánrová a návštěvníci se tedy kromě různých forem reggae a dubu mohou těšit i na jungle, ska, tropical, afrobeat či svižnou balkánskou dechovku.

Mluvčí projektu Lucka May k tomu poznamenala: „Line-up máme nabitý špičkovými hvězdami už od samého začátku, kdy své umění předvede glasgowská zpěvačka s indickými kořeny Soom T. Popularitu získala během spolupráce se známým soundsystémem Mungos Hi-Fi a jsme moc rádi, že právě ona bude jedním z interpretů, kteří GoodTown zahájí. O víkendu si rozhodně nenechte ujít vystoupení Channel One, kteří u nás vystoupí poprvé v historii a jako jeden z nejznámějších reggae soundsystémů vyhráli prestižní Redbull Academy Soundclash v Londýně 2012. Za zmínku stojí i veteráni ragga jungle scény, Ragga Twins či reprezentanti české dubové scény United Forces of Dub. Podpoří je známá partička Shakk-Attack, Jakub Johánek, Petr Mikovec & DJ Tematique. Nebude chybět ani držitel ceny Zlatý Anděl v kategorii ska & reggae MikkiM.

Příjemným osvěžením festivalu se nepochybně jeví i vystoupení Circus Problem, party punkových klaunů, kteří si založili hudební cirkus, v němž kombinují balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.”

GoodTown dostojí svému jménu i organizačně a celé dění je dislokováno ve vybaveném rekreačním středisku ve Věšíně v malebném prostředí Brdských lesů. 

Termín konání:  19.–22. 5. 2016, Věšín, Rekreační středisko Věšín
Vstupenky: 250 – 800 Kč
Místo: Rekreační středisko Věšín
www.goodtownfest.cz 

Pro aktuální informace sledujte také událost na Facebooku.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!