Aktuální článek
Pozvánka na akci: Ber to s rozumem & Od neuronů k nirváně

Pozvánka na akci: Ber to s rozumem & Od neuronů k nirváně

  • Zveme vás na první legalizační piknik a promítání ve Vile Štvanice! Těšit se můžete na legální konopné, makové a houbové dobroty, v rámci odpolední hry se setkáte se zástupci organizací, které se věnují drogové politice a večer si po StandUp show Radka Petráše promítneme film od Neuronu k nirváně.

26. června je Mezinárodním dnem proti zneužívání drog a nelegálnímu obchodování s nimi (International Day Against Drug Abuse and Illicit Trafficking). V českém prostředí se ale častěji setkáváme s názvem „Mezinárodní den boje proti drogám“, který je nejen nepřesný překladem, ale zároveň ukázkovým příkladem zastaralého způsobu přemýšlení o drogách jako o zlu, které je třeba ze společnosti vymýtit. Současný vývoj na poli globální drogové politiky potvrzuje nejen to, že válka proti drogám selhala, ale také to, že existují schůdné cesty, jak omamné látky smysluplně regulovat a využívat tak, aby společnosti nejen neškodily, ale přispívaly k jejímu rozvoji. 

Kdy: 26. 6. 2016 

Kde:
Vila Štvanice 

Program: 

15:00 – 18:00 Ber to s rozumem – hra s tematikou harm reduction
18:00 – 19:00 StandUp Show Radka Petráše
19:30 – 21:00 Promítání filmu “Od neuronu k nirváně”
21:00 – ? DJs

★ K občerstvení bude připraven Legální catering. Těšit se můžete na vegan friendly dobroty z konopí, hub a máku. 

Sledujte událost na Facebooku.

……………………………………………………………………..

15:00 – 18:00 Hra „Ber to s rozumem“

Přístup Harm Reduction je soubor strategií vedoucích ke snižování rizik spojených s užíváním drog. Na Štvanici vás v neděli čeká několik neziskových organizací, které vás s tématem seznámí prostřednictvím hry o zajímavé ceny.

Co se dozvíte?

  • V čem spočívá harm reduction a proč je důležité.
  • Základní informace o současné legislativě.
  • Jaké jsou dopady války proti drogám.
  • Informace o výzkumu využití psychedelik v léčbě.
  • Jak hulit, když zdravě.

Zaregistrujte svůj tým ZDE.

 ★ 18:00 – 19:00 Konopná Stand-Up Show Radka Petráše

Stand-Up komik Radek Petráš po 10 letech přestal hulit a začal s alkoholem. O zkušenosti se podělí ve svém krátkém monologu.

★ 19:30 Promítání filmu Od neuronu k nirváně

Dokumentární film, který prostřednictvím rozhovorů s předními světovými výzkumnými pracovníky, spisovateli, psychology a pionýry v oblasti psychedelické psychoterapie prozkoumává historii pěti psychedelických látek (LSD, psilocybinu, MDMA, ayahuasky a konopí) a jejich terapeutický potenciál.

Snímek se tématem zabývá z odborného hlediska a zaměřuje se na lékařské a vědecké vlastnosti těchto látek. Tvůrci si uvědomují, že film se dotýká kontroverzní tématiky, avšak jsou zcela přesvědčeni o sdělení, které má snímek přinést: „Poprvé v průběhu dvou generací není užívání těchto drog prezentováno jako škodlivé nebo požitkářské, ale jako racionální a hodnotný doplněk k terapeutické praxi.“

Několik vysoce respektovaných vědců v současné době provádí klinické studie pro léčbu řady onemocnění, například PTSD, závislostí a také psychických potíží provázejících pacienty v terminálním stadiu rakoviny. První výsledky těchto studií jsou pozoruhodné.

Dokument vypráví příběh klientů, vědců a licencovaných terapeutů, kteří používají psychedelika za účelem osobní transformace, zlepšení duševního zdraví, zvýšení kreativity, posílení intelektu a spirituality či lepšího porozumění sobě i druhým.

Na trailer se můžete podívat zde.

Film bude promítán v původním znění s českými titulky.

Vstupné je 50 Kč. Pro účastníky odpolední hry je poplatek dobrovolný. Kapacita míst v sále je omezena, doporučujeme rezervaci předem.

Těšíme se na vás!

Partneři akce: 

 

 

Design by Filip Aura

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!