Aktuální článek
Šťára na Colours

Šťára na Colours

  • Colours of Ostrava, konopná zóna, deštivý pátek odpoledne. Ani jsme pořádně nestačili vyložit stánek Legalizace.cz z dodávky a u našich sousedů ve stánku s osivem a kuřáckými potřebami začal pořádný poprask. Dekorativní stěna tvořená neuvěřitelnými 400 rostlinami konopí nadzdvihla mandle ostravské kriminálce, a tak vyrazila v hojném počtu policistů v civilu na krátkou návštěvu. Komu by se také z nudné kanceláře na největší český festival nechtělo, že? A navíc, takový úlovek vypadá v každých novinách – i před šéfem – neskutečně sexy. Těsně po zásahu s námi promluvil prodejce Patrik.

V polovině letních prázdnin proběhl jubilejní ročník festivalu Colours of Ostrava, kde měla vaše partička stánek s konopnými  semeny, doplňky a kuřáckými potřebami. Bohužel jsme se stali svědky policejní zlovůle, kdy vám při zásahu byla zabavena dekorativní stěna s květinami technického konopí. Čí to byl nápad a kolik těch kytek vlastně bylo?

Nápad vznikl pod širým nebem, kdy jsme s přáteli u jointa začali řešit náš The Bulldog Seeds stánek na letní prodeje. Shodou náhod se vše odehrávalo u kamaráda, který vyrábí vertikální květinové stěny z tropických a jiných rostlin. Tak se po pár hodinách přemýšlení přišlo na nápad, že vlastně můžeme udělat stěnu z konopí. Slovo dalo slovo a začali jsme prověřovat informace z našeho skvělého večírku, co vše je potřebné pro tuto realizaci udělat. Zjištění byla jasná, do 100 metrů čtverečních si můžeme kvalitní odrůdu technického konopí zakoupenou v Agritech (výzkumném pěstitelském ústavu) pěstovat bez dalších povolení. Další krok už bylo jen zajistit semena a kytky, s kterými nám pomohli na Zelené pumpě, kde se pěstováním a zpracováním technického konopí zabývají již léta. Zakoupené technické konopí jsme si odvezli pěkně z políčka několik dní před festivalem a už jsme ho sázeli do stěny, která pak pěkně zdobila náš stánek. Celkem jsme nakonec použili 394 kytek, s čímž nikdo nepočítal, ale vypadalo to krásně. Jedna osamělá malá kytička přežila i zátah policie. Tudíž celkem 395.

 

Jak došlo k prvnímu kontaktu s českou kriminálkou a protidrogovým? Co se na místě odehrálo?

První kontakt se uskutečnil v pozdních večerních hodinách čtvrtečního večera, kdy nás navštívili tajemní pánové s plackami, aby zjistili, o co běží. Ukázali jsme jim všechny papíry, ale i přesto nám doporučili, ať si to radši schováme. Ale my né!

Druhý den tedy proběhla šťára. Slyšel jsem, že jste byli varováni několik hodin předem?

Dopoledne nás navštívil pořadatel a varoval nás, že ve tři hodiny se na nás chystá protidrogová a kriminální policie, a že nám doporučuje dekorativní stěnu demontovat, případně zpětně namontovat po kontrole. S čímž jsme nesouhlasili a předložili veškeré dokumenty prokazující původ a druh kytek. Ze strany pořadatele bylo tedy vše v pořádku a neměli žádný problém s tím stěnu zachovat. Druhý den tedy proběhla  šťára. (smích) To nás tedy kluci dostali! Druhý den jsme dostali vzkaz, ať si to uklidíme, nebo nám je potřetí přijdou sebrat. Později se ukázali většinou v civilu, ale zato jich byla hromádka. Sdělení bylo takové, že pokud budeme spolupracovat, tak nám seberou jen stěnu, ale kdybychom chtěli prudit, tak že nás seberou všechny. My jako správný nekonfliktní tým ustoupili a souhlasili se zabavením. Papíry od prodejce jim nestačily a nejprve říkali,  že nám nemohou věřit, že všechny kytky jsou technické konopí. Asi proto, že to viděli poprvé, a ti samci už přece jenom kvetli. Potom se dožadovali nějakého papíru, který mi dá právo nakupovat v normálním obchodě semena. Později mě sebrali a  odvedli  na stanici, kde jsme jen počítali, psali a smáli se kvalitě jejich práce

Média upozornila, že jste měli květiny certifikované, dokonce s dokumenty od dodavatele?

Ano!

Jak probíhala komunikace na policejní stanici? Chovali se příslušníci slušně? Nešikanovali vás?

Na policii už to byla sranda, stihl jsem dokonce i koncert Monkey Business. Jen spočítat rostliny, udělat zběžný zápis a ohodnotit, že takovéhle kytky by se blbě kouřily, ale to už nezapisoval zatýkající. Ten seděl o patro níže…

Budete se s policií soudit? Vymáhat škodu? Přeci jen tolik kytek vůbec není levná sranda!

Kdyby jen ty kytky! Také další věci! Člověk si tady připravuje program na léto a oni nám to naši ochránci zákona hned protizákonným zásahem zhatí! Musí přece počítat, že se ozveme! Ztráty samozřejmě vyčíslíme.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!