Aktuální článek
Úchvatný kruh v obilí s konopnými motivy objeven na anglickém venkově

Úchvatný kruh v obilí s konopnými motivy objeven na anglickém venkově

  • Stojí za ním výrobci bongů? „Přesná geometrie a neuvěřitelné detaily – jedná se o umělecké dílo.“

Na pšeničném poli ležícím na hranici anglických hrabství Wiltshire a Dorset se zčistajasna objevil velmi propracovaný kruh v obilí, jenž napříč měří 100 metrů a jeho celková plocha činí jeden hektar.

Mandala a zvěrokruh

Tento „výtvor“ sestává z dvaceti různých symbolů připomínajících znamení zvěrokruhu, která obklopují centrální mandalu. Oblast na jihu Anglie je sice podobnými kruhy v obilí vyhlášená, jejich příznivci ale tvrdí, že tak dokonalý obrazec se tu jen tak nevidí. Kruh se na poli objevil přes noc a nikomu se nepodařilo objevit stopy ani jakékoli jiné známky lidské přítomnosti.

Odborníci na kruhy v obilí, kteří si říkají „croppies“, ihned vyloučili jakýkoli možný mimozemský či nadpřirozený zásah.

Někteří pozorní zvědavci si však všimli nápadné podobnosti wiltshireského kruhu s logem americké společnosti Mothership Glass, která se zabývá výrobou promyšlených bongů určených ke kouření čeho jiného než konopí. O možné spojitosti vypovídají symboly po okraji kruhu, které se nedávno objevily na internetových stránkách této firmy sídlící ve státě Washington.

Ale majitelka pole Karren Priceová tvrdí, že o původu či autorech kruhu nemá sebemenší ponětí. Objevil se totiž minulý týden v noci z pátku na sobotu, kdy zrovna byla se svou rodinou na pětidenní dovolené v Devonu.

Pro místní zpravodajství South West News Priceová prohlásila: „Sama jsem obdobné labyrinty kdysi navrhovala, ale tohle svou propracovaností a dokonalostí naprosto přesahuje cokoli, co jsem kdy viděla. Můj první kruh jsem tvořila šest týdnů, takže absolutně nerozumím tomu, jak lze něco takového zpunktovat přes noc. Naše farma jede na plné obrátky, takže po polích se stále někdo pohybuje – ať už pracuje, sklízí, nebo sbírá; tím pádem asi nikomu nepřišlo podezřelé, že se po poli pohybují nějací lidé. Navíc nemáme sousedy, takže si nikdo nemohl všimnout, že by někdo v noci chodil po poli někdo s baterkou.“

Záhada jako Stonehenge

Pole se nachází 30 kilometrů od prehistorického monumentu Stonehenge a v blízkosti několika dalších mystických míst v kraji Wiltshire. Odborníci na kruhy v obilí, kteří si říkají „croppies“, ale ihned vyloučili jakýkoli možný mimozemský či nadpřirozený zásah. Jeden z nich, jistý Marc Smulders, napsal na internetové fórum, že „není pochyb o tom, že obrazec je inspirovaný logem společnosti Mothership Glass. To ale také nemusí nutně znamenat, že se jedná o jejich reklamní výtvor.“

Oblast na jihu Anglie je sice podobnými kruhy v obilí vyhlášená, jejich příznivci ale tvrdí, že tak dokonalý obrazec se tu jen tak nevidí.

Hugh Newman, třiačtyřicetiletý historik zabývající se prastarými civilizacemi, zdokumentoval obrazec za pomoci drona. „Mezi logem společnosti a kruhem lze najít mnoho podobností, ale ať už za tím stojí kdokoli, je to úžasný výtvor. Co se týká kruhů v obilí, je to letos zatím nejdokonalejší dílo,“ tvrdí. „Nejpozoruhodnější je ta přesná geometrie a neuvěřitelné detaily – je to v podstatě umění.“

Majitelka farmy se rozhodla využít podnikatelské příležitosti a otevřela pole veřejnosti, aby si vynahradila škodu na hektaru obilí, o které kvůli kruhu přišla. Pokud vydělá více, rozhodla se, že peníze věnuje místní charitě a dorsetské a sommersetské vzdušné záchranné službě.

Zdroj: www.huffingtonpost.co.uk

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!