Aktuální článek
Nemocný, který opravdu potřebuje 75 kytek

Nemocný, který opravdu potřebuje 75 kytek

  • Nedávno se v úvodníku deníku Denver Post s tématem domácího pěstování konopí k léčbě objevil názor, že neexistuje „jediný pacient“, jenž by potřeboval pěstovat naráz 75 rostlin, přičemž autor článku se nezdráhal hovořit o konopí jako o „fetu“. Autor však očividně neznal malého chlapce jménem Ezra.

Ezrovi hned po narození diagnostikovali epilepsii. Vzhledem extrémnímu počtu záchvatů (500 za den) nikdo nečekal, že se dožije prvních narozenin. Chlapec také trpí těžkou dystonií, měl kruté bolesti, několik zlomenin a jeho páteř se v důsledku nemoci prohnula dozadu v devadesátistupňovém úhlu. Ezrův extrémně závažný stav je zdokumentován na webu You Caring.

Poslední naděje

Zoufalá matka zkusila Ezrovi aplikovat vysoké dávky konopného výtažku bohatého na THC. Postupným zvyšováním se dostala až na 750 mg denně, kdy konečně přišla úleva. Nyní je to právě rok, co Ezra netrpí bolestmi.

Oba lékaři se u Ezry shodli na tom, že potřebuje více než 75 rostlin.

 Konopí je pro něj hotovým zázrakem, ale potřebuje ho velké množství. Jediné, co mu pomáhá, je totiž orální konzumace, při které je spotřeba větší než při kouření. Navíc potřebuje výtažek, nikoli jen obyčejnou „sušenku“ s obsahem THC. I ty nejsilnější komerčně dostupné poživatiny obsahují méně než 750 mg THC. Ezrova matka je navíc samoživitelka a do Colorada se přestěhovala pouze kvůli synově léčbě – ani zde nemá práci. Nemůže si proto dovolit kupovat v běžných výdejnách, kde jsou přípravky z konopí drahé a problémem je rovněž jejich nekonzistentní nabídka.

U nezletilých pacientů v Coloradu je nutné, aby jejich stav posoudili dva různí lékaři. Zákon přitom povoluje jakékoli množství rostlin, které zdravotní stav nemocného vyžaduje, a u Ezry se oba lékaři shodli na tom, že potřebuje více než 75 rostlin.

Nová pravidla

Před třemi týdny se sešli zástupci Lékařské komise státu Colorado a stanovili nový limit pro pacienty, tedy maximálně 75 rostlin na osobu. V ten samý den se komise rozhodla suspendovat licence čtyřem lékařům, kteří nové pravidlo porušili – pravidlo, o kterém zjevně nikdo z nich nevěděl.

Toto opatření vyvolalo mezi členy lékařské komunity obavy a pacientům, jako je Ezra, nyní bude hrozit utrpení a smrt, protože nebudou moci najít lékaře, který by jim doporučil potřebný počet rostlin.

Zdroj: www.denverpost.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!