Aktuální článek
Editorial 37: Přátelům konopí

Editorial 37: Přátelům konopí

  • Nadešel podzim a s ní́m i tradiční radosti a starosti každého pěstitele. Jistě se již těšíte na očekávanou zelenou sklizeň a doufáte, že vám kytky dozrají bez úhony. Mezi nejobávanější škodnou, která může každému snadno zhatit jeho pěstitelské úsilí, nepatří kupodivu ani tak plísně nebo jeleni, kteří k vám omylem přeskočípřes plot, ale paradoxně lidé z okolí.

Často se na nás v tomto období obracejí se žádostí o pomoc zoufalí zahradníci, kterým přišla záhonky sklidit policie na udání jejich sousedů, nebo si – snad ještě hůře – stěžují ti, jimž zahradu vyplenili chuligáni z okolí, kteří namísto aby si zasadili kytky vlastní, bezostyšně kradou plody práce cizí. Těm prvním můžeme poskytnout právní radu či mediální podporu a také jistotu, že nemusejí proti nesmyslně prohibiční konopné legislativě bojovat sami, zatímco těm druhým rozhodně nedoporučujeme obracet se s krádeží konopí na policii. Ta jim zloděje nejenže vypátrat nepomůže, ale skoro jistě takového zahradníka navíc obviní z výroby omamných látek a začne stíhat rovnou jeho.

Dokud nebude legalizace pěstování a držení konopí pro osobní potřebu jasně zanesena do našeho právního řádu, zůstanou i pěstitelé několika málo kytek vystaveni riziku zbytečné perzekuce ze strany státu, který za současného stavu konopných paragrafů může takové jednání přísně trestat. Přitom by stačilo regulovat – tedy legalizovat – pěstování řekněme pěti rostlin, jejichž sušený výnos pak bude moci plnoletý pěstitel přechovávat doma pro svou osobní spotřebu, a bylo by po starostech. A to nejen pro drobné pěstitele, kterým konopí slouží k úlevě, léčbě i na okrasu, ale i pro policejní a soudní orgány, které stíháním takových pěstitelů nesmyslně zatěžují nejen státní rozpočet, ale i svůj pracovní čas, který by mohli věnovat odhalování skutečné trestné činnosti. Pěstování, sušení a držení několika málo rostlin konopí dospělým člověkem pro jakoukoli osobní potřebu nemůže být nadále kvalifikováno jako trestný čin ani jako přestupek.

K tomuto závěru a cíli se můžete osobně připojit svým podpisem v petiční kampani, kterou sdružení Legalizace.cz představí na svém stánku č. 111 v levém křídle Průmyslového paláce na letošním veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest no. 7, konaném ve dnech 11.–13. listopadu v Praze. Na stejném místě zahájíme další ročník akce Semínka seniorům, během níž zdarma nabídneme semínka konopí všem plnoletým zájemcům, především pak nemocným a seniorům. Zároveň žádáme všechny pěstitele, kterým letošní úroda nadělila i konopné osivo a rádi by se o něj podělili, aby neváhali a také se zastavili na stánku Legalizace.cz. Těšíme se na vás.

Legalizujme společně! 

Robert Veverka
 šéfredaktor

…………………………………………………………………………………………………………………….

Vzpomínka na Howarda Markse alias Mr. Nice

Svět začátkem letošního dubna opustil po těžkém boji s rakovinou legendární pašerák, který se stal jedním z nejviditelnějších evropských aktivistů za legalizaci konopí. Přijďte uctít jeho památku na veletrh Cannafest, který Howard v posledních letech s oblibou navštěvoval a kde pravidelně přednášel v rámci odborné konference. V pietním stánku budete moci shlédnout videa a nahrávky jeho rozhovorů a vzdát hold jeho práci podpisem petice za celosvětovou legalizaci konopí nebo mu nechat vzkaz ve vzpomínkové knize.

9. ročník akce Semínka Seniorům

Sdružení Legalizace.cz je přesvědčeno, že samopěstování konopí je právoplatný, levný a efektivní způsob, jak si obstarat konopí pro osobní potřebu. Veškeré informace o kampani, včetně podmínek pro zaslání semínek, naleznete na internetové stránce www.seminkaseniorum.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!