Aktuální článek
Cannafest No. 7 bude největší ve své historii

Cannafest No. 7 bude největší ve své historii

  • Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se bude letos konat již posedmé. Termín letošního veletrhu je 11.–13. listopadu 2016 a místo zůstává stejné – Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na co se můžete těšit?

Loni se na veletrhu představilo více než 200 vystavovatelů, letos organizátoři počítají se zastoupením 250 firem z 25 zemí světa. „Cannafest s číslem 7 bude zatím největší ve své historii. Z důvodu velkého zájmu ze strany vystavovatelů jsme se rozhodli rozšířit veletrh o jednu výstavní halu. Veletržní dění tak bude probíhat po tři dny ve čtyřech halách s celkovou krytou výstavní plochou 12 500 m2,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal.

Ten také prozradil první jména přednášejících v rámci odborné konference s mezinárodním renomé. Novinky v oblasti výzkumu představí na Cannafestu již tradičně doc. Lumír Hanuš společně s dalšími odborníky věnujícími se problematice využívání konopí v medicíně. Z Izraele do Prahy dorazí například Dr. Yehuda Baruch nebo prof. Oded Šosejov. Účast na veletrhu potvrdili také Janet Sweeneyová nebo Dr. Robert Melamede ze Spojených států, který na veletrhu vystoupí s přednáškou na téma praktické léčby konopným výtažkem. Španělské odborníky bude zastupovat Dr. Guillermo Velasco. Z témat, kterým se bude konference věnovat, lze jmenovat například semináře o využití CBD, o pěstování, právu a legislativě u nás i ve světě či o obchodních příležitostech na americkém trhu. 

Vzpomínka na Howarda Markse 

„Letos v dubnu nás opustil Howard Marks, který celý život usiloval o popularizaci, využití i legalizaci konopí. Howard Marks neboli Mr. Nice patřil k pravidelným účastníkům Cannafestu – byl to jeden z jeho nejoblíbenějších festivalů, takže se sem rád vracel. Návštěvníci měli možnost několikrát navštívit jeho přednášky a osobně si s ním popovídat. Rádi bychom mu vzdali na veletrhu hold, a to formou ukázek jeho nahrávek. Rovněž připravujeme pietní místo s knihou pro vzkazy,” dodává Lukáš Běhal.

Zábava i relaxace, to je Cannafest

Atmosféru veletrhu dokreslí doprovodný program. Již tradičně se návštěvníci mohou těšit na oblíbenou Vapo Lounge, jejíž hlavním partnerem je společnost o.PEN Vape, kde budou mít možnost vyzkoušet si vapíky z dílen předních výrobců. Stejně jako loni nebude chybět ani úspěšný fotostan nebo dětský koutek, kde mohou rodiče s klidným srdcem svěřit své děti profesionálním chůvám nebo využít kojicí či přebalovací koutek. Muziku a relax nabídne zase Rolls and Smoking Chill Out Zone před Výstavištěm nebo čítárna přímo v centru dění.

Nový e-shop i vstupenky v předprodeji

Cannafest představil koncem prázdnin také nové stránky nabízející průběžně aktuální informace o přípravách a programu veletrhu. Jejich součástí je také novinka – e-shop Cannafest Merchandising, kde si mohou fanoušci tohoto svátku konopí zakoupit stylová trička, mikiny, kšiltovky, ale také kuřácké potřeby nebo doplňky. Vše s logem Cannafest. Kompletní nabídka e-shopu bude k dostání také přímo na veletrhu.

Právě teď startuje rovněž nová kampaň Cannafestu, která se po třech letech vrací k původnímu vizuálu s konopným listem bez „tváří“, jako tomu bylo v předešlých letech. V hlavním městě tak můžete v průběhu října a listopadu natrefit mimo jiné i na „konopnou tramvaj“ s odkazem na Cannafest.

Generálními partnery veletrhu pro rok 2016 jsou holandská rodinná semenná banka s dlouholetou tradicí Barney’s Farm, tradiční výrobce hnojiv a výživy pro rostliny Advanced Nutrients a výrobce zakázkových papírků a filtrů Prague Filters & Papers.

Vstupenky na veletrh jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketportal. Veškeré informace o veletrhu najdete na www.cannafest.com.

 Soutěž o vstupenky!

Odpovězte správně na jednoduchou soutěžní otázku a získejte jeden ze tří dárkových balíčků s třídenními vstupenkami na veletrh.

Kterou z těchto věcí nenajdete v e-shopu Cannafestu?

a) tašku
b) popelník
c) kraťasy

Pokud odpověď neznáte, snadno ji najdete na webových stránkách www.shop.cannafest.com. Odpovědi posílejte do 20. 10. 2016 na e-mail info@magazin-legalizace.cz spolu se svým jménem a adresou k zaslání ceny. Do předmětu napište „Soutěž Cannafest“. Tři šťastné výherce budeme kontaktovat e-mailem.

1. cena:
třídenní vstupenka na Cannafest, sborník, tričko, hrnek, grinder karta, papírky, zapalovač

2. cena:
třídenní vstupenka na Cannafest, sborník, tričko, hrnek, grinder karta, papírky, zapalovač

3. cena:
třídenní vstupenka na Cannafest, sborník, grinder karta, papírky, zapalovač

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!