Aktuální článek
Mezinárodní konopný veletrh Cannafest Prague: 25.- 27. listopadu 2011

Mezinárodní konopný veletrh Cannafest Prague: 25.- 27. listopadu 2011

  • Loňský první ročník mezinárodního konopného veletrhu přilákal na 17.000 návštěvníků nejen z celé Evropy, významně byly zastoupeny například i Spojené státy či Kanada. Letos si pořadatelé slibují dokonce ještě větší účast, dopomoci by tomu měly kromě stale rostoucího zájmu o tuto bylinu nejen zvýšená propagace, ale bezesporu i zastoupení vystavovatelů ze 17ti zemí světa či atraktivní odborný i doprovodný program.

Stylový areál Výstaviště Incheba Praha opět představí vystavovatele pokrývající všechny aspekty rostliny konopí, rozdělené dle nomenklatury na přírodní zdroje, pěstování, výbavu, instituce, media a umění. Generálním sponzoem se pro letošní rok staly holandské společnosti Canna – výrobce vysoce kvalitních hnojiv a Sensi Seeds – přední semenná banka s vice než 25ti letou historií. Oproti loňském roku přibyly především firmy s high-tech pěstební technikou z Velké Británie či semenné banky ze Španělska. Cannafest se tak stane místem pro objevování novinek na trhu i pro navázání nových obchodních kontaktů.

Dalším neméně důležitým aspektem veletrhu Cannafest je integrovaná dvojjazyčná konference s přibližně 25ti přednáškami předních českých i zahraničních odborníků. Program se uzavírá v těchto dnech a bude rozdělen do dvou bloků. V pátek se budou přednášky věnovat využití konopí jako přírodního zdroje, dozvíte se něco z historie, pěstování, dále využití konopí v potravinářství a stavebnictví. Hlavní důraz bude kladen na sobotní a nedělní část programu týkajícího se využití konopí v medicíně a s tím spojenou legalizaci konopných produktů pro lékařské účely, která je nyní hojně diskutovaná a mohla by vstoupit v platnost příští rok. Témata se budou týkat především současné legislativy, cannabis medicine klubů, účast potvrdili významní doktoři a vědci, ale i pacienti s Parkinsonovou chorobou či roztroušenou sklerózou.

Kromě těchto závažných témat organizátoři připravili i pestrou škálu zábavných doprovodných programů spojených s konopím, zmínit můžeme lekce vaření s konopím autorky knihy Baking with Hemp,  módních přehlídku konopného oblečení firmy Hoodlamb či kino s 3denním promítáním dokumentů i tématických zábavných filmů.

Nedílnou součástí Cannafestu je i kvalitní hudební program. Každý den veletrhu bude doprovázen vystoupením několika kapel, jmenujme především Basta Fidel (Praha), CCTV Allstars (Praha), Propaganja (Brno) nebo Sunnyflower (Ostrava). Dění na stage doplní i uskupení Drum Param, hráčů na nástroje z materiálu HempStone vyrobeném, jak jinak, z konopí.

Venkovní plochu oživí chillout párty dóm, ve kterém budou hrát  po celou dobu veletrhu nejrůznější DJ´s. Po uzavření bran výstaviště bude pro nespavce připraveno několik oficiální afterparties v blízkých pražských klubech Cross, Wakata a žižkovském Matrixu.

Vstupenky na veletrh je možno zakoupit již nyní za zvýhodněnou cenu prostřednictvím sítě Ticketportal, kde navíc probíhá i akce 3+1 zdarma, k dostání budou samozřejmě i na místě v době konání veletrhu. Další informace o celé akci jsou k dispozici na internetových stránkách www.cannafest.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!