Aktuální článek
Flashback: Obchodní gigant

Flashback: Obchodní gigant

  • Přestože je obchod s marihuanou podle federálních zákonů USA stále ilegální, rychle se valící vlna legalizace napříč jednotlivými státy postupně zaměstnává i velké bankovní domy či nadnárodní korporace.

Pro většinu z nich sice bylo ještě před nedávnem něco podobného naprosté tabu, ale s nadcházejícím hlasováním v pěti dalších státech se téma už zdaleka nezdá tak kontroverzní. Naposledy do rozjetého vlaku naskočil softwarový gigant Microsoft, který na trh přispěchal s cloudovým řešením pro konopné podnikatele i státní správu. Ta by díky němu měla mít komplexní a pohotový přehled o probíhajících obchodech a dodržování jejich zákonnosti. Vstup globálního hráče na trh s marihuanou tak naznačuje začátek budování legitimní infrastruktury pro vznikající průmysl, který významně rychle expanduje a přitahuje velké množství pozornosti. Výkonný ředitel společnosti Microsoft Kimberly Nelson k tomu dodal: „Nepochybujeme, že toto odvětví čeká raketový růst. Vzhledem k tomu, že je výrazně regulováno, přibude i různých transakcí a kontrolních mechanismů. Proto i my reagujeme na sofistikovanější požadavky, které legalizace marihuany přináší.“ Prostředí dravé konkurence samozřejmě nenechává chladnými ani další specializované firmy a brzy tak jistě v souvislosti s konopím uslyšíme například o značkách Kind nebo Oracle.

Další zprávy ze světa konopí najdete v aktuálním čísle Legalizace. Magazín je k dostání zde, seženete ho ale také v běžné distribuční síti nebo v elektronické podobě za 69 Kč. Za zvýhodněnou cenu 42 Kč si můžete Legalizaci také předplatit a navíc si vybrat jeden ze zajímavých dárkových balíčků!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!