Aktuální článek
Zásahy proti konopné scéně v Japonsku

Zásahy proti konopné scéně v Japonsku

  • Zatčení několika osobností z řad japonské konopné scény během uplynulého půl roku za držení konopí bude pravděpodobně znamenat velkou ránu pro tamní rodící se konopný průmysl. Krátce po těchto událostech začalo japonské ministerstvo zdravotnictví usilovat o přísnější prověrky lidí, kteří by si chtěli zažádat o povolení pěstovat konopí. Některé zdroje dokonce naznačují, že může dojít k úplnému zákazu této činnosti.

Největší dopad pravděpodobně bude mít zatčení Tošihika Uena, zaměstnance společnosti Hachijuhachiya, která se zabývá prodejem konopných produktů. Podle japonského deníku The Mainichi byli Ueno a dva další zaměstnanci společnosti Hachijuhachiya po zásahu protidrogové jednotky u něj doma zadrženi v souvislosti s podezřením na držení konopí.

Dalším zatčeným v souvislosti s držením konopí je bývalá herečka Saya Takagi, která letos v červenci neúspěšně kandidovala do horní komory japonského parlamentu.

Webové stránky společnosti Hachijuhachiya byly předchozí víkend nedostupné.

První dáma podporuje konopí

Uenovo zatčení je významné zejména z důvodu, že jde o první případ zatčení legálního pěstitele podle japonského Zákona o kontrole konopí. Ministerstvo zdravotnictví v říjnu uvedlo, že Ueno měl mít ve svém domě ve městě Čizu v prefektuře Tottori v držení 88 gramů sušeného konopí.

Pozoruhodný je také fakt, že Uenovu snahu obnovit pěstování konopí v okolí Čizu, kde před druhou světovou válkou měla tato činnost dlouhou tradici, v minulosti ocenila Akie Abe, žena japonského premiéra Šinzó Abeho. Akie Abe veřejně podporovala japonskou konopnou scénu. Dokonce navštívila i pěstírny společnosti Hachijuhachiya.

Další oběť

Dalším zatčeným v souvislosti s držením konopí je bývalá herečka Saya Takagi, která letos v červenci neúspěšně kandidovala do horní komory japonského parlamentu. Zatčena byla poté, co protidrogoví agenti prohledali její dům, automobil a pozemek hostince, který Takagi vlastní na ostrově Išigaki, přičemž nalezli několik gramů konopí, dýmky a papír na cigarety.

Uenovu snahu obnovit pěstování konopí v okolí Čizu v minulosti ocenila Akie Abe, žena japonského premiéra Šinzó Abeho.

Takagi kandidovala za Tokio na kandidátce strany Šintó Kaikaku („Strana nové renesance“). Slíbila, že v případě zvolení bude usilovat o legalizaci léčebného konopí.Japonský Zákon o kontrole konopí zakazuje držení této rostliny a její šíření. Guvernéři prefektur jsou však oprávněni povolit pěstování konopí vybraným žadatelům.

Konopí se v minulosti v Japonsku pěstovalo po celá staletí. Krátce po druhé světové válce však byla do země ze Spojených států importována válka proti drogám. Ještě v roce 1954 působily v Japonsku tisíce pěstitelů. K roku 2014 jejich počet klesl na pouhých 33.

Zdroj: hemptoday.net

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!