Aktuální článek
Podpořte petici za legalizaci konopí!

Podpořte petici za legalizaci konopí!

 • Věříte, že by mělo být pěstování, zpracování a držení konopí pro vlastní potřebu dospělými občany ČR legální? Pomozte nám se sbíráním podpisů – každý hlas je důležitý!

Jaké jsou důvody k legalizaci? 

 • Prohibice konopí je z dlouhodobého hlediska společensky neudržitelná a představuje závažné porušování základních lidských práv.
   
 • Represivní přístup dlouhodobě nedosahuje deklarovaných cílů a plýtvá prostředky státního rozpočtu zbytečným zatěžováním orgánů činných v trestním řízení.
   
 • Represivní přístup dlouhodobě a zásadním způsobem komplikuje nemocným přístup k všestranně léčivé rostlině, jejíž účinky byly potvrzeny v celé řadě odborných studií a výzkumů.
   
 • Prohibice vytváří podmínky pro rozvoj černého trhu, na němž se obohacují zejména organizované zločinecké skupiny.
   
 • Ve srovnání s legálním alkoholem a tabákem je zdravotní a společenská nebezpečnost konopí prokazatelně nižší a jeho ilegální status je z hlediska drogové problematiky neospravedlnitelný.
   
 • Zastaralé mezinárodní protidrogové úmluvy ztrácejí v současnosti na relevanci a neustále přibývá vyspělých států, které konopí legalizují a pozorují pozitivní dopady tohoto kroku.

……………………………………………………………………………………………………………………

Zapojte se i vy a podpořte petici! 

1. Stáhněte si petici a petiční arch zde.

2. Vytiskněte a nechte petiční arch vyplnit a podepsat plnoleté spoluobčany ve vašem okolí.

3. Řádně vyplněné petiční archy (čitelné jméno a příjmení, celá adresa včetně názvu obce) zasílejte na korespondeční adresu Legalizace.cz, Jaromírova 18, 128 00, Praha 2

4.  Nejzazší termín pro odevzdání petice zákonodárcům je 20. 3. 2017 na Světový den štěstí.

Děkujeme vám za spolupráci a za sdílení! #legalizace  #peticezalegalizaci

Petici podporuje Česká pirátská strana a Strana zelených.

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!