Aktuální článek
Ministry of Cannabis nově představuje odrůdy Mandalay a Royalmatic

Ministry of Cannabis nově představuje odrůdy Mandalay a Royalmatic

  • Ministry of Cannabis nedávno do svého katalogu přidalo dvě nové odrůdy. První z nich je Mandalay, zajímavý hybrid dominantní sativy získaný zkřížením matky s klonem odolné a výnosné odrůdy Chronic, která se v Amsterdamu používala před lety pro coffeeshopovou produkci. Chronic je silná rostlina odolná proti plísním a parazitům a produkuje vysoce kvalitní palice obalené pryskyřicí.

Ministry of Cannabis se hlavně snažilo spojit chuť a vlastnosti sativy Burma s odolností a plodností odrůdy Chronic. Bylo ovšem potřeba více pokusů, protože původní kříženec, v několika variantách, byl poté zpětně křížen s původní sativa matkou.

Nakonec vznikla rostlina oproti sativě pouze tříčtvrteční velikosti. Má velký výnos, je menší než sativa a co je důležité, dokáže projít samonakvétacím cyklem během 9 týdnů. Při spalování Mandalay se okamžitě uvolňuje příjemné vanilkové aroma s doznívající lékořicovou chutí.

Druhá nová odrůda je samonakvétací: Royalmatic. Stejně jako u Mandalay trvá cyklus 9 týdnů, ale Royalmatic zvládne za těchto 9 týdnů vyrůst ze semínka až ke zralým palicím.

Ministry of Cannabis využilo bohatých zkušeností záskaných s dvěma předchozími samonakvétacími odrůdami, dobře známými Angelmatic a Devilmatic, aby posunulo samotnou technologii o kus dál. Prvním dosaženým cílem bylo podstatné navýšení úrody:  při prvních testech Roaylmatic vyprodukoval 75 gramů sušiny na rostlinu při indoor pěstování, zatímco při outdoor pěstování to bylo už maximum 160 gramů na rostlinu. Navíc dobře odolává plísni, ačkoliv palice jsou hodně kompaktní.

Pěstitelská část je důležitá, ale my všichni pěstujeme především proto, abychom získali finální produkt, a proto co se počítá na konci není jen jen množství, ale také kvalita sklizených palic. Každopádně množství pryskyřice u Royalmatic je impozantní, a to i když ho srovnáme s tradičními odrůdami (nesamonakvétacími). Účinek je dost silný i pro zkušené a zvyklé kuřáky. Má intenzivní svěží ovocné aroma, s převažujícími elementy manga a hroznů a jemně kyselou příchutí pomerančů a dalších citrusů. Royalmatic je jasná volba pro mnoho příležitostí.

www.ministryofcannabis.com/cs/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!