Aktuální článek
Odkazujeme na gratis filmy

Odkazujeme na gratis filmy

  • Výběr oblíbených serverů, kde za filmovou zábavu nezaplatíte ani korunu.

FilmyHD

Léto je definitivně pryč, válení se u vody do pozdních večerních hodin vzalo za své a život se pomalu vrací pod střechy domů k teplu rodinného krbu. Dlouhé podzimní večery přímo svádějí k lenošení s knížkami, na něž zatím nebyl čas, nebo ke koukání na filmové a seriálové novinky, kterými se nabídky distribučních společností jenom hemží. Opomenout proto nelze ani možnost streamování nejnovějších snímků ze specializovaných serverů. Každý zkušený uživatel ví, že možností je doslova nekonečné množství, ovšem pouze některé splňují parametry plně spokojeného diváka. Server by měl být zadarmo či za symbolický peníz, neměl by obsahovat zbytečné reklamy nebo viry a nabídka by měla být v HD rozlišení s variabilní nabídkou české ho dabingu, případně původního znění s titulky. Jedním z těch povedených se tak zdá server FilmHD.cz, který většinu těchto požadavků splňuje bezezbytku a nabízí kvalitní projekci horkých novinek z letošního roku. Menu je jednoduché a nabízí rozdělení filmů podle žánrů, sezóny či země vzniku. Přehledně nabízí snímky s krátkým popisem, stopáží, oficiální grafikou i bodováním popularity u diváků. Web je uživatelský příjemný, dbá především na funkci a grafickou čistotu. Všechny námi sledované filmy se přehrály bez zbytečného sekání i na pomalejším připojení.

www.filmyhd.cz

Topseriály

Jistě se mezi čtenáři najdou tací, kteří se našli v až maniakálním sledování nepřeberného množství televizních seriálů. Není se čemu divit, kvalita zahraniční produkce se během posledních pár let rapidně zvýšila a těžko se najde jedinec, který by nepropadl hitům jako Hra o trůny nebo minisériím Sherlock či Černé zrcadlo. Pokud jste tedy aktivní fanoušek nebo jen z nostalgie hledáte předpotopní díly legendárního Star Treku, neváhejte zavítat na jednu z největších dostupných seriálových databází Topserialy.sk. Jak již název sám napovídá, nejpopulárnější světové seriály nemusíte stahovat, sledovat je lze ve streamu ve standardní nebo vysoké kvalitě, a to vše zcela zdarma. Prokousat se však musíte jedním nebo maximálně dvěma pop-up okénky, které vám nabídnou některý z naprosto zbytečných produktů. Web je graficky velice úhledný, nabízí pokročilé vyhledávací nástroje, krátký popis a hodnocení diváků na stránkách Československé filmové databáze. Seriály obvykle mají jedno až tři různá umístění, čímž se minimalizuje riziko, že vzrušující scény v polovině nedokoukáte. Aktuální a otitulkované díly se po televizní premiéře na serveru objeví maximálně do jednoho týdne, nejčastěji však do dvou dnů.

www.topserialy.sk

Promítej i ty!

Promítej i ty! je program, ve kterém si můžete půjčit zdarma a legálně kvalitní dokumentární film a promítnout ho doma svým kamarádům nebo veřejně širšímu publiku. Stáhnout si film a podívat se na něj zvládne každý. Smyslem serveru je dozvědět se více o důležitých věcech, které hýbou světem. Nejen z půjčeného filmu, ale i z následné debaty, z doprovodných materiálů a aktualizovaných novinek na webu. Kolekce aktuálně obsahuje 41 filmů, které vybrali sami diváci a divačky festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Na půjčeném DVD, případně ve staženém souboru s filmem nebo v detailu filmu na webu najdete i propracované doprovodné materiály.

www.promitejity.cz

Stream

Hodiny, možná i dny zábavně stráveného času lze prožít díky internetové televizi Stream.cz. Server nabízí několik desítek žánrově rozmanitých pořadů z vlastní tvorby, které jsou zveřejňovány v týdenním cyklu. V základním nastavení se přehrávají posloupně podle jednotlivých dílů, nicméně divák může do streamu aktivně zasahovat a pořady libovolně přetáčet, přeskakovat či ukládat do složky oblíbených. Mezi divácky nejúspěšnější program patří komediální série Žrouti, která popisuje profesní boj mezi dvěma kuchaři, či Kancelář Blaník ze zákoutí pražského lobbisty. Internetová televize Stream proslula také několika publicistickými a investigativními pořady jako Praha vs. Prachy, který mapuje nekalé obchodní praktiky podnikatelů v české metropoli či Peklo na talíři, věnující se problematice kvality potravin na pultech obchodů. Kvalitu a originální pojetí produkce dokazuje i pestrá paleta významných ocenění hned několika různých cechovních organizací, ať již například Akademie věd ČR, nebo České filmové a televizní akademie.

www.stream.cz

Playtvak

Po obrovském diváckém úspěchu formátu internetové televize bylo jasné, že nepotrvá dlouho a na světě se objeví zdatná konkurence. Pomyslnou druhou pozici si tak rychle vybudoval projekt společnosti Mafra, do jejíhož impéria patří například televize Óčko nebo nejposlouchanější pražské Express Radio. Program se v základní struktuře podobá svému staršímu sokovi, výchozí sestavu však tvoří dva až tři každodenní pilíře. Ty sestávají z pravidelného pořadu z vlastní režie a videoblogů populárních youtuberů. Playtvak sází na známé herecké tváře a setkat se tak můžete s Jiřím Kohoutem nebo populárním hereckým duem Suchánek–Genzer. Že je televize Playtvak ještě mladá a zatím nedosahuje všech očekávaných kvalit, je jasné již na první pohled, nicméně i tak nabízí několik zajímavostí, ke kterým se divák čas od času rád vrátí. Televize Playtvak totiž provozuje také nonstop stream pod názvem Slow TV, kde můžete bez ustání sledovat provoz na nejdelší ranveji mezinárodního letiště Václava Havla, Hlavního nádraží v Praze či ulic metropole z kamery instalované na jedné z městských tramvají. Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sleduje zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku.

www.playtvak.cz

DAFilms

Internetový portál DAFilms.cz je hlavním projektem festivalové sítě Doc Alliance. Představuje mezinárodní platformu online distribuce dokumentárních a experimentálních filmů s důrazem na evropskou kinematografii. Obsahuje více než 1000 filmů, jež jsou za malý poplatek dostupné z celého světa k online zhlédnutí či k legálnímu stažení. Filmy jsou do virtuální databáze zařazovány na základě náročných dramaturgických kritérií. Portál pravidelně nabízí filmové programy různorodé povahy od prezentace archivních historických snímků a celosvětové retrospektivy významných světových autorů až po nové premiérové formáty typu day and date release. Filmoví tvůrci, producenti, distributoři a studenti mohou na DAFilms.cz zaregistrovat své filmy a poskytnout jim tak prostor v tomto jedinečném distribučním prostředí.

www.dafilms.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!