Aktuální článek
Odkazujeme na divnotrapnodrogohudební klipy

Odkazujeme na divnotrapnodrogohudební klipy

  • Několik žánrových hudebních klipů.

Soulwax – „E Talking“

A jako první tu máme videoklip k písni „E Talking“ (Pokec na éčku) od belgické hudební skupiny Soulwax, který může být vysílán až v nočních hodinách. Příběh se odehrává v tanečním klubu, kde kamera mapuje střípky ze zábavy návštěvníků. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ovšem objektiv nezabíral jedince, kteří tancují na drogách. A aby v tom byl pořádek, bere to rovnou podle abecedy. Divák se tedy během několika minut věrně seznámí s šestadvaceti ilegálními látkami, mezi kterými nechybí ani léky na pánskou potenci nebo technický rajský plyn. Skladba se v roce 2005 stylově umístila na sedmadvacátém místě v britské hitparádě a i dnes je v nabídce mnoha světových multimediálních vyhledávačů. Projekt Soulwax se řadí mezi kapely, které balancují na hraně populárního rocku a elektronické taneční hudby. Zaznamenala úspěch také ve Spojených státech a dnes patří mezí oblíbené hudební producenty i v ryze komerčním sektoru, včetně filmového průmyslu. Letos se po dlouhých devíti letech napjatě očekává jejich zbrusu nové album s názvem Belgica.

 

Discodeine & Jarvis Cocker – „Synchronize“

Kdo miluje glamour a slíbí nám, že nebude poetiku závislosti na heroinu brát moc vážně, rozhodně by v rámci všeobecného přehledu neměl ignorovat videoklip s názvem „Synchronize“. Drogové metafory a nesporná synergie mezi návykovými látkami a muzikanstvím tu čiší v každé sekundě, ačkoli explicitních záběrů tu je skutečně jen poskrovnu. A ostatně komu z diváků nenaskočí pocit malátnosti, jen když vidí zdravotnickou jehlu? Naturální vyobrazení je velmi často na škodu a pro Jarvise Cockera s jeho texty to platí dvojnásob. Okouzlující píseň s brutálním odkazem doplňuje videoklip z prostředí temného hotelového pokoje, kde kontrastuje lehká dívčí erotika s ocelovou sterilitou vlastní situace. Singl kapely vyšel před pěti lety na den svatého Valentýna a také angažmá bývalého zpěváka legendární britské kapely Pulp ji vystřelilo mezi první příčky v hitparádách po celém kontinentu. Starší posluchači moc dobře vědí, o jak výrazně kontroverzní globální hvězdu se jedná, ti mladší by rozhodně neměli váhat a jména již psát do svých internetových vyhledávačů.

The Dandy Warhols — „Not If You Were the Last Junkie on Earth“

Ačkoli jsme magazín o konopí a přísaháme, že se k videoklipům s tématem marihuany ještě vrátíme, nemůžeme vzhledem k popularitě kapely The Dandy Warhols u česko-slovenských posluchačů opominout i legendární kousek k písni „Not If You Were the Last Junkie on Earth“. Za prvé je vtipný, má úžasnou výpravu, a především za ním vizuálně stojí sám mág a oceňovaný hudební režisér David LaChappelle. Americká alternativní rocková kapela vydala song v plodném devadesátém sedmém jako druhé studiové album a vstoupil do historie také díky svému názvu, který byl mylně interpretován. V mnoha televizích proto dostal podmínku titulkového překladu. Paradoxně si tak v mnoha jazycích vysloužil chválu jako protidrogový song a i dnes se najdou fanoušci, kteří o významu písně i doprovodného videoklipu vedou vášnivé spory.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!